Hallve fshatiFeatured

Category: 

Kjo hallvë është një pjatë e ‘varfër’ dhe e thjeshtë. Këtë recetë na e gatuante gjyshja kur nuk kishte shumë përbërës në dispozicion. Një ëmbëlsire e thjeshtë dhe e mirë sidomos ne ato raste kur keni pak kohe ne dispozicion për te gatuar!

Super easy
Cheap
Preparation time
Cooking time

Ingredients

For 4 Person(s)

hallve fshati

  • 300 gr miell
  • 600 ml uje
  • 100 gr sheqer
  • 3 luge gjelle vaj ulliri

Hallve fshati Directions

  1. Në një tigan hedhim vajin ose gjalpin, e lemë sa të ngrohet pastaj hedhim miellin. E kaverdisim me lugë druri derisa të zverdhet. Duhet të kemi kujdes që të mos digjet. Hedhim ujin e ftohtë ngadalë e duke e trazuar mirë miellin që të mos bëhet kokrriza. Hedhim sheqerin, e përziejmë pak. E mbulojmë me kapak dhe e lemë të ziejë për 5 minuta me zjarr të ngadaltë. E fikim dhe pasi është ftohur, e servirim më pas në pjata.
  2. Ju bëftë mirë !

Be the first to post a review

You must be logged in to review

Top