Embelsira (39 recipes)

Embelsira Recipes

Featured
Recel me luleshtrydhe

Recel me luleshtrydhe

0
Category:  Embelsira

Ingredients:
1 kg luleshtrydhe, 800 gr sheqer, lengun e nje limoni

Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Strudel me molle

Strudel me molle

0
Category:  Brumëra, Embelsira

Ingredients:
1 kokerr veze, 2 luge gjelle gjalpe, 3 kokrra molle, 2 filxhan kafeje sheqer, 1 luge gjelle buke e grire, pak kanelle dhe karafil

Difficulty: Easy
Cost: Cheap

Featured
Tiramisu

Tiramisu

0
Category:  Embelsira

Ingredients:
400 gr biskota te gjata Savoiardi, 500 gr Maskarpone (lloj djathi), 6 veze, 130 gr sheqer, pak kakako pluhur, 3 filxhan kafe ekspres

Preparation time: 30m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Torte 7 vazot me agrume

Torte 7 vazot me agrume

0
Category:  Mëngjesi, Embelsira

Ingredients:
125 gr Kos, 1 vazo Miell Patatesh, 16 gr Maja ne pluhur, 1 aq sa duhet Kripe, 2 vazo Sheqer, 1 vazo Vaj luledielli, 1 koker Lekuren e nje Limoni, 2 vazo Miell 00, 4 kokrra Veze 3 te plota + 1 e verdhe, 1 Koker Lekuren e nje Portokalli

Preparation time: 20m
Cooking time: 40m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Torte me Cokollate

Torte me Cokollate

0
Category:  Embelsira

Ingredients:
2 Filxhan Sheqer i bardhe koker, 1.75 Filxhan Miell 00, 0.75 Filxhan Kakao, 1.5 luge Sode, 1.5 luge Maja, 1 luge kafeje Kripe, 2 kokrra Veze, 1 Filxhan Qumesht, 0.5 filxhan Vaj Luledielli, 2 luge kafeje Ekstrakt vanilje, 1 filxhan Uje i valuar, 300 gr Cokollate, 250 ml Pana per embelsira

Preparation time: 20m
Cooking time: 30m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Torte me fiq te thate

Torte me fiq te thate

0
Category:  Embelsira

Ingredients:
4 veze, 1 pako fiq te thate, 100 gr gjalpe, 170 gr sheqer, 250 gr miell, 125 gr kos te bardhe te pasterizuar, 1 luge kanelle pluhur, 1 qese maja, 1 gote rum

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Torte me qershi dhe cornflakes

Torte me qershi dhe cornflakes

0
Category:  Embelsira

Ingredients:
100 gr cokollate e zeze , 150 gr ckollate me qumesht, 50 gr bajame, 75 gr cornflakes, 9 fleta xhelatine, 500 gr maskarpone, 1 pako sheqer vanilje, 125 gr sheqer, 3 banane, 4 luge gjelle leng limoni, 720 ml qershi te konservuara (komposto), 250 ml ajke, 30 gr niseshte

Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Trilece

Trilece

0
Category:  Embelsira
American

Ingredients:
6 veze, 200 gr miell, 200 gr sheqer, pak vanilje pluhur, 300 gr qumesht, 300 gr pana te fresket, 300 gr qumesht Panda, pak karamel

Preparation time: 30m
Cooking time: 30m
Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Tullumba

Tullumba

0
Category:  Embelsira

Ingredients:
1 gote miell, 2 luge gjelle vaj ose gjalpe, 3 kokrra veze, pak kripe e sheqer, trecerek gote uje

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap