Antipasta (23 recipes)

Antipasta Recipes

Featured
Qepe ne furre

Qepe ne furre

0
Category:  Antipasta

Ingredients:
6 Qepe te kuqe e te bardha, 2 feta buke, pak majdanoz, pak borzilok, 1 luge gjelle djath parmixhan i grire, pak kripe, pak piper, pak vaj ulliri

Preparation time: 15m
Cooking time: 30m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Rrepa turshi

Rrepa turshi

0
Category:  Antipasta

Ingredients:
3 rrepa te kuqe, pak rozmarine, 2 qepe te njoma, 2 luge gjelle vaj ulliri, 1 qepe e kuqe, 1 luge kafeje kripe, 100 ml uthull e kuqe, 60 gr sheqer, 120 ml uje

Preparation time: 10m
Cooking time: 30m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Rrolladë me mish dhe spinaq

Rrolladë me mish dhe spinaq

0
Category:  Antipasta

Ingredients:
300 gr mish i kuq, 200 gr spinaq, 2 veze, 150 gr djath kackavall, 0.5 qepe , 50 gr margarine, kripe, piper, origano

Difficulty: Easy
Cost: Cheap

Featured
Sallate fruta deti

Sallate fruta deti

0
Category:  Antipasta

Ingredients:
1 kg Midhje, 700 gr Oktapod, 2 dege Selino, 1 thelpi Hurdher, 400 gr Kallamar, 4 gjethe Dafine, 500 gr Karkaleca, 2 cope Karrota, 3 tufa Majdanoz, 2 lengun Limona, 1 aq sa duhet Piper, Kripe, Vaj Ulliri

Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Sallate me laker te bardhe e kuqe

Sallate me laker te bardhe e kuqe

0
Category:  Antipasta, Sallata

Ingredients:
200 gr Laker e Bardhe, 200 gr Laker e Kuqe, 2 cope Karrota, 1 aq sa duhet Kripe, Vaj Ulliri, Leng Limoni

Preparation time: 10m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Sallate me Luleshtrydhe

Sallate me Luleshtrydhe

0
Category:  Antipasta, Sallata

Ingredients:
200 gr Rukola, 200 gr Spinaq, 10 kokrra Luleshtrydhe, 10 kokrra Pomodorini, 1 aq sa duhet Kripe, vaj, Limon

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Sallate Rukola dhe Bizele

Sallate Rukola dhe Bizele

0
Category:  Antipasta, Sallata

Ingredients:
400 gr Sallate jeshile, 100 gr Rukola, 200 gr Bizele, 4 kokrra Rrepa, 1 koker Limon, 1 aq sa duhet Kripe dhe vaj

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Sallate ruse

Sallate ruse

0
Category:  Antipasta

Ingredients:
3 karrota, 200 gr bizele, 3 patate, 50 gr kastraveca turshi, 2 veze, pak uthull, pak kripe, pak vaj ulliri, 300 gr majanoze

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Sallate Tricolor

Sallate Tricolor

0
Category:  Antipasta, Sallata
Italian

Ingredients:
200 gr Spinaq, 200 gr Sallate Jeshile, 100 gr Rukola, 10 kokrra Pomodorini, 100 gr Parmixhano, 100 gr Mozzarella

Preparation time: 10m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Speca majhoshe

Speca majhoshe

0
Category:  Antipasta, Vegjetariane, Garniturë

Ingredients:
2 speca te kuq, 1 spec jeshil, 3 luge vaj ulliri, 0.5 luge sheqer, pak piper, pak kripe, 3 luge uthull molle ( ose uthull balsamike )

Preparation time: 15m
Cooking time: 10m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap