Pjata e pare (56 recipes)

Pjata e pare Recipes

Featured
Krepa me Nutella dhe Luleshtrydhe

Krepa me Nutella dhe Luleshtrydhe

0
Category:  Antipasta, Pjata e pare, Brumëra, Finger Food

Ingredients:
250 gr Nutella, 300 gr Luleshtrydhe

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Krepa te kripur

Krepa te kripur

0
Category:  Antipasta, Pjata e pare, Brumëra, Finger Food

Ingredients:
250 gr Filadelfia, 1 cope Fileto Pule (ose gjoks pule), 4 cope Kerpudha te fresketa, 1 kokerr Dardhe, 2 duar Arra

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Kunguj të mbushur me oriz

Kunguj të mbushur me oriz

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
1 kg kunguj, 1 gote uji oriz, 300 g mish i grire, 2 kokrra domate, 2 kokrra qepe, 1 luge salce, majdanoz, piper, nenexhik, kripe

Difficulty: Easy
Cost: Cheap

Featured
Lazanja

Lazanja

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
1 kuti Lazanja (makarona), 400 gr Mish i grire, 500 ml Salce domate, 1 Filxhan kafeje Vaj, 1 cope Karrote, 1 kokerr Qepe, 2 dege Selino, 1 luge kafeje Karafil, 3 thelpinj Hurdher, 500 gr Beshamel

Difficulty: Fairly difficult
Cost: Fairly cheap

Featured
Makarona me Kima

Makarona me Kima

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
350 gr Makarona, 300 gr Mish i grire, 400 gr Salce domate, 1 kokerr Qepe, 1 cope Karrote, 1 thelpi Hurdher, 1 gote Vere e bardhe ne temperature ambjenti, 1 tufe Majdanoz, 100 gr Djath kackavall i grire, 1 aq sa duhet Kripe, Vaj, Piper

Preparation time: 20m
Cooking time: 20m
Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Makarona me kunguj ne furre

Makarona me kunguj ne furre

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
320 gr makarona me forma, 40 gr djathe i forte deleje, 30 gr kikirike, 500 gr kungulleshka, 3 qepe te vogla, 200 gr djathe i perzier lope dhe dhie, 1 tufe borzilok, vaj ulliri, kripe dhe piper

Difficulty: Easy
Cost: Cheap

Featured
Makarona Spaghetti Carbonara

Makarona Spaghetti Carbonara

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
160 gr makarona spaghetti, 2 veze, 1 e verdhe veze, 100 gr djathe i grire parmigiano, 80 gr pancete (ose bacon ), pak kripe, pak piper

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Makarona te shkurtra me domate

Makarona te shkurtra me domate

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
150 gr makarona te shkurtra, 2 domate, 1 qepe e vogel, pak borzilok, pak vaj ulliri, pak kripe, pak djathe parmixhan i grire

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Njoki me Salce Bizele

Njoki me Salce Bizele

0
Category:  Pjata e pare
Italian

Ingredients:
4 luge gjelle Djath Parmigiano, 1.5 luge gjelle Gjalp, 400 gr Njoki, 6 luge gjelle Djath Pecorino, 500 gr Bizele, 1 kokerr Qep, 1 aq sa duhet Piper

Preparation time: 1h
Cooking time: 10m
Difficulty: Easy
Cost: Cheap

Featured
Noodles – Makarona Orizi me Perime

Noodles – Makarona Orizi me Perime

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
300 gr noodles orizi, 1 qepe, 2 karrota, 2 kunguj, 2 speca te vegjel (1 i kuq e 1 i gjelber), 1 spec djeges, pak kripe, pak vaj ulliri, pak piper, 50 ml salce soje , 1 thelpi hudhre

Preparation time: 15m
Cooking time: 5m
Difficulty: Easy
Cost: Cheap