Pjata e pare (56 recipes)

Pjata e pare Recipes

Featured
Pastice

Pastice

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
500 gr makarona te trasha per pastice, 1 l qumesht, 5 veze, 200 gr djathe i bardhe, 100 gr djathe kackaval i grire, 150 gr gjalp, kripe

Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Pastico e shpejte

Pastico e shpejte

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
500 gr Pene, 1 fileto Vici, 1 luge gjelle Vaj ulliri, 2 Filxhane Qumesht, 500 gr Salce Domate, 0.5 filxhan Djath i grire, 200 gr Krem Djathi, 0.75 filxhan Mocarela, 2 luge gjelle Majdanoz

Preparation time: 20m
Cooking time: 5m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Patate Furre

Patate Furre

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
4 Kokrra Patate, 1 Aq sa duhet Kripe, Piper, Vaj ulliri dhe rigon

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Patate te mbushura

Patate te mbushura

0
Category:  Pjata e pare
Hungarian

Ingredients:
4 Kokrra Patate, 1 Pako Gjalpe, 200 gr Proshute e tymosur, 1 Tufe Majdanoz, 1 aq sa duhet Djathe i shkrire

Preparation time: 15m
Cooking time: 45m
Difficulty: Super easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Pene me Kerpudha dhe gorgonzola

Pene me Kerpudha dhe gorgonzola

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
300 gr Kerpudha, 300 gr Gorgonzola, 60 ml Qumesht, 1 aq sa duhet Kripe dhe Piper, 1 tufe Majdanoz

Preparation time: 15m
Cooking time: 15m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Pene me Salmon dhe speca

Pene me Salmon dhe speca

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
500 gr Pene, 500 gr Salmon, 2 cope Speca te verdha, 2 cope Speca te kuqe, 1 aq sa duhet Kripe dhe Piper

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Perime te zjera

Perime te zjera

0
Category:  Antipasta, Pjata e pare

Ingredients:
200 gr Patate, 200 gr Kunguj, 200 gr Karrota, 200 gr Lulelaker, 200 gr Brokoli, 1 koker Leng Limoni, 1 aq sa duhet Uje, Kripe, Piper, , 1 cope Koncentrate Pule

Preparation time: 15m
Cooking time: 25m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Pilaf orizi

Pilaf orizi

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
500 gr oriz, 1 liter uje ose lengmishi, 100 gr gjalpe, 1 luge gjelle vaj, pak kripe

Preparation time: 15m
Cooking time: 10m
Difficulty: Easy
Cost: Cheap

Featured
Pllaqi me domate e qepe te njoma

Pllaqi me domate e qepe te njoma

0
Category:  Pjata e pare, Gatime Shqiptare

Ingredients:
1 kg Pllaqi, 4 cope Qepe te njoma, 300 gr Domate salce, 1 kokerr Qepe e thate, 1 kub Koncentrate Pule, 1 tufe Koper, Majdanoz, 1 aq sa duhet Piker, Kripe

Preparation time: 15m
Cooking time: 30m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Pure Patate me gorgonzola

Pure Patate me gorgonzola

0
Category:  Pjata e pare
Italian

Ingredients:
4 kokrra Patate, 400 gr Qumesht, 200 gr Gorgonzola, 2 luge gjelle Gjalp, 1 aq sa duhet Kripe

Preparation time: 10m
Cooking time: 30m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap