Pjata e pare (56 recipes)

Pjata e pare Recipes

Featured
Tagliatelle ne Furre me Ragu te bardhe

Tagliatelle ne Furre me Ragu te bardhe

0
Category:  Pjata e pare
Italian

Ingredients:
500 Gr Tagliatelle, 100 ml Qumesht, 150 gr Bizele, 100 gr Qepe, 30 ml Vere, 300 gr Rikota, 250 gr Salcice, 1 dege Selino, 1 thelpi Hurdher, 60 gr Djath Kackavall, 100 gr Karrot, 1 aq sa duhet Kripe, vaj ulliri, piper, arre moskate, buke e thekur

Difficulty: Fairly difficult
Cost: Fairly cheap

Featured
Tave me Makarona dhe Perime

Tave me Makarona dhe Perime

0
Category:  Pjata e pare
Italian

Ingredients:
150 gr Karrota, 200 gr Kunguj, 100 gr Patellxhan, 1 kokerr Qepe, 1 cope Spece e kuqe, 1 cope Spece e verdhe, 2 Thelpinj Hurdher, 1 tufe Majdanoz, 1 aq sa duhet Kripe, Piper, vaj ulliri, 100 gr Pomodorini, 500 gr Pasta format i vegel

Cooking time: 30m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Tave me Perime

Tave me Perime

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
4 Cope Kunguj, 3 Cope Patate, 3 Cope Karrota, 3 Kokrra Domate, 1 Filxhan caji Bizele, 2 Cope Speca te kuqe, 2 Cope Speca jeshile, 2 Dege Selino, 1 Aq sa duhet Vaj Ulliri , majdanoz, koper, dafine (sipas deshires), 1 Gote Uje

Preparation time: 15m
Cooking time: 20m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Tave me pilaf

Tave me pilaf

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
700 gr patellxhan, 400 gr oriz, 3 veze, 50 gr gjalp, 100 gr bizele te konservuara, 1 karrote, 1 qepe, majdanoz, 200 gr salce domate , 1 liter supe vegjetale, 30 gr djath kackavall i grire, kripe

Difficulty: Easy
Cost: Cheap

Featured
Tave me spinaq

Tave me spinaq

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
1 kg spinaq, 5 veze, 0.5 liter kosi, 200 gr djathe kackavall, kripe, piper

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Torte me spinaq

Torte me spinaq

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
500 gr Spinaq, 5 cope Qepe te njoma, 5 Kokrra Veze, 100 gr Djath kackavalle i grire, 100 gr Mocarela, 1 aq sa duhet Kripe, Piper, Vaj Ulliri, 1 aq sa duhet Buke e thekur, Spec djekes

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap