Gati.me - Receta gatimi ne cast


Browse by category


Discover our most appreciated recipes!


Featured
Tagliatelle me Tartuf dhe Karkaleca

Tagliatelle me Tartuf dhe Karkaleca

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
200 gr Tagliatelle, 15 cope Karkaleca, 1 luge gjelle Tartuf, 1 thelpi Hurdher

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Tave Kosi

Tave Kosi

0
Category:  Gatime Shqiptare

Ingredients:
2 Copa Mish Pule, 3 kokrra Veze, 1 gote Kos, 1 luge gjelle Miell, 1 aq sa duhet kripe, piper, vaj ulliri ose gjalp

Preparation time: 15m
Cooking time: 30m
Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Makarona me Kima

Makarona me Kima

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
350 gr Makarona, 300 gr Mish i grire, 400 gr Salce domate, 1 kokerr Qepe, 1 cope Karrote, 1 thelpi Hurdher, 1 gote Vere e bardhe ne temperature ambjenti, 1 tufe Majdanoz, 100 gr Djath kackavall i grire, 1 aq sa duhet Kripe, Vaj, Piper

Preparation time: 20m
Cooking time: 20m
Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Gjelle me Presh ne tave

Gjelle me Presh ne tave

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
1 kg Presh, 1 kokerr Qepe, 200 gr Mish i grire, 120 ml Vaj Ulliri, 1 luge gjelle Salce Domatesh, 1 cope Koncentrate Vici, 1 luge kafeje Spec i kuq jo djekes, 1 aq sa duhet Kripe, Piper

Preparation time: 20m
Cooking time: 20m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Gjelle me Perime

Gjelle me Perime

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
2 shkopinj Selino, 1 kokerr Qepe, 2 cope Karrota, 5 gjethe Dafine, 3 dege Rozmarine, 3 luge gjelle Vaj Ulliri, 2 luge gjelle Miell, 2 luge gjelle Salce domate koncentrate, 800 gr Mish vici, 1 aq sa duhet Kripe

Preparation time: 20m
Cooking time: 2h
Difficulty: Easy
Cost: Cheap

Featured
Gjelle me Bizele

Gjelle me Bizele

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
0.5 kg Mish vici me copa, 500 gr Bizele, 1.5 kokerr Qepe, 1 tufe Majdanoz, 1 aq sa duhet Kripe, Piper

Preparation time: 15m
Cooking time: 20m
Difficulty: Easy
Cost: Cheap

Featured
Brinje Qingji me guacke Stikash

Brinje Qingji me guacke Stikash

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
2 thelpinj Hurdher, 3 luge gjelle Djath Pecorino, 60 gr Stika, 2 luge gjelle Majdanoz, 50 gr Gjalp

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Varke buke e mbushur

Varke buke e mbushur

0
Category:  Antipasta

Ingredients:
20 gr Djath Parmixhano, 40 gr Rikota, 6 kokrra Veze, 100 gr Proshute, 70 gr Bacon, 4 bishta Qepe e njome, 1 aq sa duhet Piper, 2 cope Kunguj, 3 luge gjelle Vaj Ulliri, 8 cope Panine Integrale, 1 cope E verdhe veze, 1 luge Pana gatimi

Preparation time: 30m
Cooking time: 15m
Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Rizoto me Molle dhe Proshute i tymosur

Rizoto me Molle dhe Proshute i tymosur

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
320 gr Oriz Carnaroli, 2 kokrra Molle, 120 gr Proshut i tymosur, 1 kokerr Qepe, 1 liter Leng Mishi, 150 ml Vere e bardhe, 40 gr Gjalpe, 40 gr Parmixhano, 1 aq sa duhet Kripe dhe piper

Preparation time: 15m
Cooking time: 30m
Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Akullore Stracciatella

Akullore Stracciatella

0
Category:  Embelsira

Ingredients:
600 ml Qumesht, 100 gr Cokollate, 250 ml Pana per embelsira, 250 gr Sheqer, 0.5 gr Vanilje

Preparation time: 40m
Cooking time: 5m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap