Gati.me - Receta gatimi ne cast


Browse by category


Discover our most appreciated recipes!


Featured
Krem kungulli te verdhe

Krem kungulli te verdhe

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
200 gr Patate, 1 aq sa duhet Piper, kripe, 2 luge gjelle Vaj Ulliri, 6 gjethe Borzilok, 2 thelpinj Hurdher, 3 dege Dafine, 2 kokrra Qepe, 30 gr Gjalpe, 1 tufe Majdanoze

Preparation time: 10m
Cooking time: 40m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Kavateli me Kungull dhe Bacon

Kavateli me Kungull dhe Bacon

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
400 gr Kavateli, 1 aq sa duhet Kripe, Piper, Vaj ulliri, 200 gr Pancete, 450 gr Kungull i verdhe

Preparation time: 15m
Cooking time: 30m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
American Love Pizza

American Love Pizza

0
Category:  Brumëra

Ingredients:
1 kg Miell, 600 gr Uje, 7 gr Maja, 60 gr Vaj Ulliri, 20 gr Kripe, 1 filxhan Spinaq, 1 filxhan Kerpudhe te fresketa, 0.5 filxhan Mocarela, 5 feta Djath Guda, 1 filxhan Salce Domate, 5 feta Proshute

Preparation time: 15m
Cooking time: 20m
Waiting time: 2h 30m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Pice me fruta deti

Pice me fruta deti

0
Category:  Brumëra

Ingredients:
1 kg Miell, 600 gr Uje, 7 gr Maja, 60 gr Vaj Ulliri, 20 gr Kripe, 1 filxhan Domate, 2 kuti Peshk Tone, 10 cope Midhje, 10 cope Karkaleca, 1 cope Kallamarw, 1 cope Sepie

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Torte 7 vazot me agrume

Torte 7 vazot me agrume

0
Category:  Mëngjesi, Embelsira

Ingredients:
125 gr Kos, 1 vazo Miell Patatesh, 16 gr Maja ne pluhur, 1 aq sa duhet Kripe, 2 vazo Sheqer, 1 vazo Vaj luledielli, 1 koker Lekuren e nje Limoni, 2 vazo Miell 00, 4 kokrra Veze 3 te plota + 1 e verdhe, 1 Koker Lekuren e nje Portokalli

Preparation time: 20m
Cooking time: 40m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Protein Bars me fruta dhe tershere

Protein Bars me fruta dhe tershere

0
Category:  Finger Food

Ingredients:
250 gr Tershere, 150 gr Mjalt, 30 gr Stika te qeruar, 250 gr Cokollate e bardhe, 25 gr Boronice e Kuqe, 8 gr Vaj Luledielli

Preparation time: 15m
Cooking time: 35m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Pene me Kerpudha dhe gorgonzola

Pene me Kerpudha dhe gorgonzola

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
300 gr Kerpudha, 300 gr Gorgonzola, 60 ml Qumesht, 1 aq sa duhet Kripe dhe Piper, 1 tufe Majdanoz

Preparation time: 15m
Cooking time: 15m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Puding me fara Kia, luleshtrydhe dhe çokollatë

Puding me fara Kia, luleshtrydhe dhe çokollatë

0
Category:  Embelsira

Ingredients:
120 gr Luleshtrydhe, 2 luge Kos, 1 maje luge Vanilje Pluhur, 0.5 filxhan Fara Kia, 2 luge Cokollate e grire

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Limonadë Qershie me Lime

Limonadë Qershie me Lime

0
Category:  Embelsira

Ingredients:
1 liter Uje, 0.33 filxhan Pure Qershie, 2 kokrra Lime, 1 filxhan Qershi te ngrira, 0.25 filxhan Shurup panje, 2 luge gjelle Fara Kia

Preparation time: 15m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Biskota me tërshërë dhe gjalp kikiriku

Biskota me tërshërë dhe gjalp kikiriku

0
Category:  Embelsira

Ingredients:
0.5 filxhan Gjalp Kikiriku, 0.25 filxhan mjalte, 1 cope Banane, 1 luge caji Ekstrakt Vanilje, 0.5 filxhan Tershere, 1 luge caji Sode buke, 1 pak Kripe, 0.5 filxhan Arra Kokosi, 2 luge gjelle Fara Kia

Preparation time: 15m
Cooking time: 20m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap