Gati.me - Receta gatimi ne cast


Browse by category


Discover our most appreciated recipes!


Featured
SUPE ME THJERREZA & PAZI

SUPE ME THJERREZA & PAZI

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
2.5 Kupe Thjerrza, 1 liter Leng mish pule, 3 luge gjelle Vaj Ulliri, 1 kokerr Qepe e madhe, 4 thelpinj Hurdher, 1 tufe Majdanoz, 1 kokerr Lengun e Limonit

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
BISKOTA ME FIQ TE THARE

BISKOTA ME FIQ TE THARE

0
Category:  Embelsira

Ingredients:
1.5 Filxhan Miell, 1 luge caji Sode buke, 0.25 luge caji Kripe, 10 luge gjelle Gjalp te fresket, 0.67 filxhan Sheqer Kaf, 1 kokerr Veze, 2 luge caji Vanilje, 1 kokerr Lekuren e Porpokalles

Preparation time: 30m
Cooking time: 20m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Rizoto me Perime

Rizoto me Perime

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
1 kokerr Qepe, 1 kokerr Domate , 2 cope Karrota, 1 cope Kungull, 0.5 cope Spec jeshile, 0.5 cope Spec i Kuq, 0.5 cope Patellxhan, 1 dore Bizele, 2 gota Oriz, 0.5 gote Vere e bardhe, 1 aq sa duhet Kripe, vaj, piper

Preparation time: 15m
Cooking time: 20m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Sallate me Luleshtrydhe

Sallate me Luleshtrydhe

0
Category:  Antipasta, Sallata

Ingredients:
200 gr Rukola, 200 gr Spinaq, 10 kokrra Luleshtrydhe, 10 kokrra Pomodorini, 1 aq sa duhet Kripe, vaj, Limon

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Trofte e mbeshtjelle me Proshute

Trofte e mbeshtjelle me Proshute

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
150 gr Proshute, 2 cope Trofte, 10 ml Uje, 3 luge Vaj Ulliri, 3 thelpinj Hurdher, 1 tufe Majdanoz, 0.5 filxhan Buke e thekur, 40 gr Djath Pecorino, 0.67 luge gjelle Vere, 2 luge gjelle Vaj Ulliri

Preparation time: 30m
Cooking time: 30m
Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Njoki me Salce Bizele

Njoki me Salce Bizele

0
Category:  Pjata e pare
Italian

Ingredients:
4 luge gjelle Djath Parmigiano, 1.5 luge gjelle Gjalp, 400 gr Njoki, 6 luge gjelle Djath Pecorino, 500 gr Bizele, 1 kokerr Qep, 1 aq sa duhet Piper

Preparation time: 1h
Cooking time: 10m
Difficulty: Easy
Cost: Cheap

Featured
Cheesecake me cokollate dhe kikirika

Cheesecake me cokollate dhe kikirika

0
Category:  Embelsira

Ingredients:
150 gr Biskota te thjeshta, 50 gr Kikirika te kripur, 50 gr Cokollate e zeze, 3 kokrra Veze, 100 gr Sheqer, 600 gr Filadelifia, 20 gr Niseshte, 0.5 lengun Limon, 100 ml Pana per embelsira, 200 gr Cokollate me qumesht, 50 gr Cokollate e zeze, 125 ml Pana

Difficulty: Fairly difficult
Cost: Fairly cheap

Featured
Acuge dhe karkaleca te marinuara

Acuge dhe karkaleca te marinuara

0
Category:  Antipasta

Ingredients:
1 kg Acuge, 1 kg Karkaleca, 2 gota uji Vaj Ulliri, 2 kokrra Limoni, 4 luge gjelle Uthull, 2 tufa Majdanoz, 1 aq sa duhet Kripe, piper, spec djekes

Preparation time: 30m
Waiting time: 4h
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Tave me karkaleca

Tave me karkaleca

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
4 luge gjelle Vaj Ulliri, 1 kokerr Qep e grire, 200 gr Domate te fresketa, 0.5 luge kafeje Sheqer, 5 Luge gjelle Lere e Bardhe, 2 luge kafeje Rigon, 16 cope Karkaleca te medhenj, 1 aq sa duhet Kripe, Piper

Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Sallate fruta deti

Sallate fruta deti

0
Category:  Antipasta

Ingredients:
1 kg Midhje, 700 gr Oktapod, 2 dege Selino, 1 thelpi Hurdher, 400 gr Kallamar, 4 gjethe Dafine, 500 gr Karkaleca, 2 cope Karrota, 3 tufa Majdanoz, 2 lengun Limona, 1 aq sa duhet Piper, Kripe, Vaj Ulliri

Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap