Gati.me - Receta gatimi ne cast


Browse by category


Discover our most appreciated recipes!


Featured
KREPA

KREPA

0
Category:  Antipasta, Pjata e pare, Brumëra, Finger Food

Ingredients:
3 kokra Veze, 250 gr Miell, 0.5 liter Qumesht, 40 gr Gjalp, 1 pak Kripe

Preparation time: 5m
Cooking time: 5m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Krepa me Nutella dhe Luleshtrydhe

Krepa me Nutella dhe Luleshtrydhe

0
Category:  Antipasta, Pjata e pare, Brumëra, Finger Food

Ingredients:
250 gr Nutella, 300 gr Luleshtrydhe

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Krepa te kripur

Krepa te kripur

0
Category:  Antipasta, Pjata e pare, Brumëra, Finger Food

Ingredients:
250 gr Filadelfia, 1 cope Fileto Pule (ose gjoks pule), 4 cope Kerpudha te fresketa, 1 kokerr Dardhe, 2 duar Arra

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Pllaqi me domate e qepe te njoma

Pllaqi me domate e qepe te njoma

0
Category:  Pjata e pare, Gatime Shqiptare

Ingredients:
1 kg Pllaqi, 4 cope Qepe te njoma, 300 gr Domate salce, 1 kokerr Qepe e thate, 1 kub Koncentrate Pule, 1 tufe Koper, Majdanoz, 1 aq sa duhet Piker, Kripe

Preparation time: 15m
Cooking time: 30m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Sallate me laker te bardhe e kuqe

Sallate me laker te bardhe e kuqe

0
Category:  Antipasta, Sallata

Ingredients:
200 gr Laker e Bardhe, 200 gr Laker e Kuqe, 2 cope Karrota, 1 aq sa duhet Kripe, Vaj Ulliri, Leng Limoni

Preparation time: 10m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Pene me Salmon dhe speca

Pene me Salmon dhe speca

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
500 gr Pene, 500 gr Salmon, 2 cope Speca te verdha, 2 cope Speca te kuqe, 1 aq sa duhet Kripe dhe Piper

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Salmon ne Tigane

Salmon ne Tigane

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
4 fileto Salmoni, 0.25 filxhan Gjalp, 3 luge Mustard, 1.5 luge gjelle Mjalt, 0.25 fixhan Buke e Thekur, 1 tufe Majdanoz, 1 koker Limon, 1 aq sa duhet Kripe, Piper

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Fileto peshku

Fileto peshku

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
700 gr Fileto Levreku, 2 Kokrra Veze, 5 luge gjelle Vaj Luledielli

Preparation time: 15m
Cooking time: 25m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Supe Krem Karrote, Patate e Xhinxher

Supe Krem Karrote, Patate e Xhinxher

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
3 kokrra Patate, 6 cope Karrota, 1.5 liter Uje, 2 cope Koncentrate pule, 3 luge gjelle Vaj Ulliri, 2 thelpinj Hurdhra, 1 pak (nje nga degezimet) Xhinxher, 100 gr Parmixhano

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Kaneloni me rikota dhe spinaq

Kaneloni me rikota dhe spinaq

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
1 kuti Kaneloni Barrilla, 400 gr Spinaq, 600 gr Rikota, 500 ml Pana, 0.5 liter Beshamel, 300 gr Proshut i prere ne Kubike, 1 koker Limon, 1 aq saduhet Kripe Piper Arre Moskate, 100 gr Djath Parmixhano

Preparation time: 20m
Cooking time: 40m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap