Gati.me - Receta gatimi ne cast


Browse by category


Discover our most appreciated recipes!


Featured
Rizoto me kerpudha dhe Konjak

Rizoto me kerpudha dhe Konjak

0
Category:  Pjata e pare
Italian

Ingredients:
50 gr Gjalp, 500 gr Kerpudha te freskta, 2 luge gjelle Konjak, 2 luge gjelle Pana, 2 filxhan caji Oriz, 1 koker Qepe, 1.5 filxhan caji Djath Parmixhano, 4 filxhan caji Leng perimesh ose Uje me koncetrate pule, 1 aq sa duhet Kripe, piper, 1 tufe Majdanoz

Preparation time: 20m
Cooking time: 20m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Sallate Tricolor

Sallate Tricolor

0
Category:  Antipasta, Sallata
Italian

Ingredients:
200 gr Spinaq, 200 gr Sallate Jeshile, 100 gr Rukola, 10 kokrra Pomodorini, 100 gr Parmixhano, 100 gr Mozzarella

Preparation time: 10m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Tave Peshku

Tave Peshku

0
Category:  Pjata e dytë, Pjatanca
Italian

Ingredients:
4 cope Peshk i freshke (Koce), 3 kokrra Qepe, 5 thelpinj Hurdher, 4 kokrra Domate, 3 gjethe Dafine

Preparation time: 30m
Cooking time: 35m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Pure Patate me gorgonzola

Pure Patate me gorgonzola

0
Category:  Pjata e pare
Italian

Ingredients:
4 kokrra Patate, 400 gr Qumesht, 200 gr Gorgonzola, 2 luge gjelle Gjalp, 1 aq sa duhet Kripe

Preparation time: 10m
Cooking time: 30m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
 Fileto Vici me Salce Kerpudhash

Fileto Vici me Salce Kerpudhash

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
4 cope Fileto vici, 500 gr Kerpudha te fresket, 1 koker Qepe, 1 gote rakie Konjak, 1 aq sa duhet Kripe, Piper, Vaj

Preparation time: 10m
Cooking time: 35m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Peshk ne furre

Peshk ne furre

0
Category:  Pjata e dytë, Pjatanca

Ingredients:
4 cope Peshk Koce, 300 Kokra Limona, 1 tufe Majdanoz, 4 gjethe Dafine, 1 aq sa duhet Kripe dhe vaj

Preparation time: 30m
Cooking time: 20m
Waiting time: 1h
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Sallate Rukola dhe Bizele

Sallate Rukola dhe Bizele

0
Category:  Antipasta, Sallata

Ingredients:
400 gr Sallate jeshile, 100 gr Rukola, 200 gr Bizele, 4 kokrra Rrepa, 1 koker Limon, 1 aq sa duhet Kripe dhe vaj

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Tavë korani me arra

Tavë korani me arra

0
Category:  Pjata e dytë
Mediteranean

Ingredients:
2 kg peshk , 20 ml vaj ulliri, 3 kokrra qep, 1 gjethe dafine, 0.5 gotë verë e bardhë, 1 filxhan caji arra, 2 karrota te medhaja , 1 kokërr hudhër, kripë, piper

Preparation time: 30m
Cooking time: 40m
Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Turshi me domate jeshile

Turshi me domate jeshile

0
Category:  Gatime Shqiptare
Mediteranean

Ingredients:
2 kg domate jeshile, 2 karrota, 7 thelpinj hudher, 2 luge krip e trash, 1 gote caji uthull, uje

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Petulla te shpejta

Petulla te shpejta

0
Category:  Brumëra
Mediteranean

Ingredients:
200 gr miell, 300 ml uje i ngrohte, vaj per skuqje, 2 veze, pak kripe

Preparation time: 15m
Cooking time: 10m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap