COM_YOORECIPE_CUISINE_

Featured
Supe gruri

Supe gruri

0
Category:  Pjata e pare, Vegjetariane

Ingredients:
100 g grure, 1 karrote, 2 qepe, 1 presh, 1 dege selino, 2 domate te fresketa, 2 gjethe dafine, pak vaj ulliri, pak kripe, pak piper

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Supe Krem Karrote, Patate e Xhinxher

Supe Krem Karrote, Patate e Xhinxher

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
3 kokrra Patate, 6 cope Karrota, 1.5 liter Uje, 2 cope Koncentrate pule, 3 luge gjelle Vaj Ulliri, 2 thelpinj Hurdhra, 1 pak (nje nga degezimet) Xhinxher, 100 gr Parmixhano

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Supe Krem Kungulli

Supe Krem Kungulli

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
400 gr Kunguj, 2 kokrra Patate, 1 kg Uje, 2 cope Koncentrate Pule, 1 gote uji Qumesht, 100 gr Djath Parmixhano, 1 aq sa duhet Kripe, vaj, piper

Preparation time: 10m
Cooking time: 25m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Supe krem perimesh

Supe krem perimesh

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
1 karrote, 2 dege selinoje, 1 presh, 1 qepe e njome, 1 kungull, 2 domate, 50 gr bizele, 1 zhardhok koper (finok), 3 dege brokoli, 3 dege lulelaker, 1 patate, 1 spec, pak kripe, pak vaj ulliri, 1 gjethe dafine, 2 feta buke te thekur

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Supë me lakër të freskët

Supë me lakër të freskët

0
Category:  Gatime Shqiptare
Italian Seasons:  April

Ingredients:
1.5 Litra Lëng mishi , 500 Gram Lakër e freskët, 1 Filxhan Yndyrë, 3 Kokrra Patate, 2 Cope Karota, 1 Kokerr Qepë , 1 Kokerr Selino, 2 Kokrra Domate, 1 Luge Kafeje Miell

Difficulty: Easy
Cost: Cheap

Featured
Supe me peshk

Supe me peshk

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
1 kg peshk i ndryshem ( shojze deti, shkrep,shapke,peshk kovac, ngjale deti,peshk bishtuk), 500 gr kallamare, 500 gr sepie, 2 kg midhje, 2 kg xhivalle, 500 gr domate te vogla te fresketa, 2 dege selinoje, 2 qepe, 1 karrote, pak vaj ulliri, pak kripe, 1 spec djeges, 3 thelpinj hudhre, pak majdanoz i grire, pak piper, 2 gota vere te bardhe

Preparation time: 35m
Cooking time: 40m
Difficulty: Easy
Cost: Fairly expensive

Featured
SUPE ME THJERREZA & PAZI

SUPE ME THJERREZA & PAZI

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
2.5 Kupe Thjerrza, 1 liter Leng mish pule, 3 luge gjelle Vaj Ulliri, 1 kokerr Qepe e madhe, 4 thelpinj Hurdher, 1 tufe Majdanoz, 1 kokerr Lengun e Limonit

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Supe orizi me melci pule

Supe orizi me melci pule

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
150 gr oriz, 1.5 l brodo ose uje, 2 luge vaj ulliri, 1 qepe, 200 gr melci pule, pak kripe, pak piper

Preparation time: 15m
Cooking time: 20m
Difficulty: Easy
Cost: Cheap

Featured
Tagliatelle me Tartuf dhe Karkaleca

Tagliatelle me Tartuf dhe Karkaleca

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
200 gr Tagliatelle, 15 cope Karkaleca, 1 luge gjelle Tartuf, 1 thelpi Hurdher

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Tagliatelle ne Furre me Ragu te bardhe

Tagliatelle ne Furre me Ragu te bardhe

0
Category:  Pjata e pare
Italian

Ingredients:
500 Gr Tagliatelle, 100 ml Qumesht, 150 gr Bizele, 100 gr Qepe, 30 ml Vere, 300 gr Rikota, 250 gr Salcice, 1 dege Selino, 1 thelpi Hurdher, 60 gr Djath Kackavall, 100 gr Karrot, 1 aq sa duhet Kripe, vaj ulliri, piper, arre moskate, buke e thekur

Difficulty: Fairly difficult
Cost: Fairly cheap