Fileto pule spirale e marinarFeatured

Category: 
Easy
Fairly cheap

Ingredients

For 2 Person(s)

Fileto pule te marinuara

 • fileto pule
 • kripe
 • 50 gr piper i kuq
 • piper i zi
 • 1 kokerr laim
 • 2 flete sallate jeshile
 • 2 luge uthull balsamike
 • 1 kokerr domate per zbukurim
 • 3 gjethe borzilok

Fileto pule spirale e marinar Directions

 1. Merren filetot e pulës, rrihen me rrahësen e mishit midis dy fletëve  duke filluar nga mesi e duke arritur në anë, me kujdes të mos na çahet filetoja, i presim në shirita, i vëmë në një tas porcelani duke i spërkatur me kripë, piper, peperoncino, uthullbalsamike, arra moskata, pak vaj ulliri dhe i lëmë për 5-6 orë. 

  Me pas shiritat e pulës vendosen në forme spirale, në shkopinjtë e shishqebapit dhe piqen në prush ose në pjastër, shoqërohen me sallatë jeshile, domate dhe zbukurime sipas dëshirës.
 2. Ju befte mire !

Be the first to post a review

You must be logged in to review

Top