Recel me luleshtrydheFeatured

Category: 

 

 

Easy
Fairly cheap

Ingredients

For 4 Person(s)

Recel me luleshtrydhe

 • 1 kg luleshtrydhe
 • 800 gr sheqer
 • lengun e nje limoni

Recel me luleshtrydhe Directions

 1. Lajme luleshtrydhet, i heqim bishtat, i veme ne tenxhere, i hedhim sheqerin, i mbulojme  nga lart dhe i leme tere naten ne figorifer. 
  Te nesermen i veme te ziejne, dhe nga momenti qe marin vale i leme per 10 min, dhe heqim vazhdimisht shkumen qe krijohet.
  Kur te kene kaluar 10 min nga zierja fikim soben dhe e leme te ftohet mire. 
  Kur te jete ftohur heqim luleshtrydhet me kujdes mos te prishen dhe veme lengun te zieje, E leme deri sa te filloje te trashet.
  Me pas shtojme luleshtrydhetlengun e limonit dhe i leme te ziejne akoma 15 min.
  E lemë të ftohet dhe e servirim.
 2. Ju befte mire ! 

Be the first to post a review

You must be logged in to review

Top