Mëngjes i shpejtë francezFeatured

Category: 

Një recetë e lehtë Franceze është një mrekulli ta konsumoni në mengjes. Kur shtoni feta molle kjo do te bëhet një kenaqësi ushqimi për ju. Këtu mund të mësoni si të përgatisni një mengjes të shpejtë dhe të shijshëm.

Super easy
Cheap

Ingredients

For 4 Person(s)

Mengjes francez

 • 2 feta buke te bardhe
 • 1 veze
 • 1 molle
 • 2 luge sheqer pluhur
 • gjalpe
 • kanelle

Mëngjes i shpejtë francez Directions

 1. Merrni një tigan dhe shkrini gjalpin në të.Në tiganin me gjalpë shtoni mollët e prera në feta, sheqerin dhe kanellën. Perziejini derisa molla të zbutet dhe ndalni temperaturën e pllakës. Mjafton vetem qe ajo  të rrije e ngrohtë.
 2. Fetat e bukës futini tërësisht në vezët e rrahura derisa të mbulohen mirë nga vezët
 3. Merrni një tigan dhe skuqni fetët e bukës, derisa të marrin ngjyrë kafe të artë.
 4. Merrni fetat e bukës ,shtoni mollët e përgatitura dhe mëngjesi juaj do jetë gati .
 5. Ju befte mire !

Be the first to post a review

You must be logged in to review

Top