Kunguj me kosFeatured

Category: 
Super easy
Cheap

Ingredients

For 4 Person(s)

Kunguj me kos

  • 4 kunguj
  • 3 hudhra
  • 2 gota kos
  • kripe
  • vaj ulliri
  • pak kripe

Kunguj me kos Directions

  1. Marrim kungujt, i lajme , i presim rrathe-rrathe dhe me pas i skuqim.Sa te jene skuqur, kosin e hollojme pak me uje, hedhim hudhrat e grira holle dhe kripen. Me pas hedhim kungujt e skuqur, i perziejme dhe ne fund hedhim pak fare vaj ulliri.
  2. Ju befte mire !

Be the first to post a review

You must be logged in to review

Top