Omletë me brokul, proshutë dhe djathFeatured

Category: 

Përveç gjërave të zakonshme  për mëngjes siç janë vezët, kosi (jogurti), drithërat-muesli, provoni  receta të reja dhe shtoni larminë e ushqimit.

Super easy
Cheap

Ingredients

For 4 Person(s)

Omlete

  • 2 veze te medha
  • 1 luge uje
  • kripe me maja gishtash
  • 1 luge gjalp
  • 0.5 e filxhanit djath i bluar
  • 0.5 filxhani proshute te grimcuar

Omletë me brokul, proshutë dhe djath Directions

  1. Pastroni brokulën dhe prijeni në copëza. Hidheni në enë me ujë, mbujojeni dhe lëreni të vlojë. Lëreni ashtu edhe 2-3 minuta, pastaj nxirreni, kullojeni dhe lëreni të ftohet.
  2. Thyeni vezët në një enë më të vogël, shtoni kripën dhe përzieni mirë. Në tavë shtoni gjalpin dhe ngroheni mbi zjarr. Shpërndani vezët e trazuara në tavë dhe prisni disa sekonda që të kapen në fund. Pastaj mbi shtresën e sipërme të vezëve shpërndani brokulën, djathin dhe proshutën dhe në fund gjysmën e masës e palosim mbi pjesën tjetër.
  3. Ju befte mire !

Be the first to post a review

You must be logged in to review

Top