Perime te zjeraFeatured

Category: 
Super easy
Cheap
Preparation time
Cooking time

Ingredients

For 4 Person(s)

Perime te zjera

 • 200 gr Patate
 • 200 gr Kunguj
 • 200 gr Karrota
 • 200 gr Lulelaker
 • 200 gr Brokoli
 • 1 koker Leng Limoni
 • 1 aq sa duhet Uje, Kripe, Piper,
 • 1 cope Koncentrate Pule

Perime te zjera Directions

 1. Fillojme duke lare dhe pastruar te gjitha perimet te cilat do te pergatisim per dreken tone.
 2. I qerojme dhe i presim ne cop ate vogla. Te gjitha bashke i vendosim ne nje tenxhere ku paraprakisht kemi hedhur vajin e ullit dhe e kemi nxehur.
 3. I kaverdisim perimet dhe me pas shtojme ujin, kripen, piperin dhe i lem te zjejme per rreth 10 deri ne 15 minuta ne varese se sa te zjera i preferojme perimet.

 4. Pasi shikojme qe kane zjere, i heqim dhe i hedhim uje te ftohte per te ndaluar zjerjen dhe per te ruajtur ngjyren.

 5. I servirim me vaj ulliri dhe lengun e nje limoni.

Be the first to post a review

You must be logged in to review

Top