Antipasta (23 recipes)

Antipasta Recipes

Featured
Tartina me salçiçe dhe brokoli

Tartina me salçiçe dhe brokoli

0
Category:  Antipasta, Brumëra

Ingredients:
Brume i gatshem frola, Brokoli, Salsice, Djathe brie, Kripe, Piper, Pak gjalp

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Ullinj të mbushur (Olive all’ascolana)

Ullinj të mbushur (Olive all’ascolana)

0
Category:  Antipasta

Ingredients:
500 gr ullinj te medhenj te vendosur ne shellire me pare, 50 gr mish vici, 50 gr mish derri, 50 gr mish pule, 10 gr tul buke, 0.5 karrote, 0.5 dege selino, 0.5 qepe, 2 luge vaj ulliri, 150 ml vere e bardhe, 1 veze, 40 gr djathe parmixhan i grire , pak kripe, pak piper, pak karaifil i grire ne pluhur , pak arre moskat te grire, pak lekure te grire limoni, 1 veze, pak miell, pak galete, 500 ml vaj per skuqje

Preparation time: 20m
Difficulty: Fairly difficult
Cost: Fairly cheap

Featured
Varke buke e mbushur

Varke buke e mbushur

0
Category:  Antipasta

Ingredients:
20 gr Djath Parmixhano, 40 gr Rikota, 6 kokrra Veze, 100 gr Proshute, 70 gr Bacon, 4 bishta Qepe e njome, 1 aq sa duhet Piper, 2 cope Kunguj, 3 luge gjelle Vaj Ulliri, 8 cope Panine Integrale, 1 cope E verdhe veze, 1 luge Pana gatimi

Preparation time: 30m
Cooking time: 15m
Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap