Gati.me - Receta gatimi ne cast


Browse by category


Discover our most appreciated recipes!


Featured
Supë me lakër të freskët

Supë me lakër të freskët

0
Category:  Gatime Shqiptare
Italian Seasons:  April

Ingredients:
1.5 Litra Lëng mishi , 500 Gram Lakër e freskët, 1 Filxhan Yndyrë, 3 Kokrra Patate, 2 Cope Karota, 1 Kokerr Qepë , 1 Kokerr Selino, 2 Kokrra Domate, 1 Luge Kafeje Miell

Difficulty: Easy
Cost: Cheap

Featured
Fileto pule me pana dhe kërpudha

Fileto pule me pana dhe kërpudha

0
Category:  Pjata e dytë
Italian

Ingredients:
5 cope Fileto Pule , 500 gr spagetti, 1 kuti Pana, 500 gr Kerpudha te fresketa, 1 aq sa duhet Kripe dhe erza

Preparation time: 15m
Cooking time: 30m
Difficulty: Easy
Cost: Cheap

Featured
Spaghetti me Karkaleca

Spaghetti me Karkaleca

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
500 gr Karkaleca, 500 gr Spaghetti, 1 Koker Qep, 500 gr Pomodorini, 2 Koker Domate, 2 Thelpinj Hudher, 0.5 Gote Uzo ose Vere e bardhe, 1 aq sa duhet Kripe dhe piper

Preparation time: 35m
Cooking time: 10m
Difficulty: Fairly difficult
Cost: Fairly cheap

Featured
Tortelini me proshutë

Tortelini me proshutë

0
Category:  Pjata e dytë
Italian

Ingredients:
320 Gram Tortelini, 500 Gram Proshute pule , 120 Gram Pana, 5 Gram Kripe & Piper

Preparation time: 15m
Cooking time: 15m
Difficulty: Easy
Cost: Cheap

Featured
Pjepër dhe proshutë

Pjepër dhe proshutë

0
Category:  Gatime Shqiptare
Mediteranean Seasons:  August

Ingredients:
100 Gram Rukola, 100 Gram Sallate Jeshile, 3 Feta Pjeper, 8 Fije Proshute Krudo, 1 Dege Borzilok, 2 Kokrra Qepe te njoma, 2 Gram Kripe, 2 Luge Vaj Ulliri, 1 Luge Uthull Balsamike

Preparation time: 30m
Cooking time: 40m
Waiting time: 15m
Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Patëllxhanë të mbushur me djathë dhe proshutë

Patëllxhanë të mbushur me djathë dhe proshutë

0
Category:  Gatime Shqiptare
Morrocan Seasons:  August

Ingredients:
4 cope Patellxhane, 500 Grame Mozarela, 400 Grame Proshute, 4 Kokrra Veze, 6 Luge Gjelle Kripe, 5 Luge Gjelle Vaj per skuqje

Preparation time: 40m
Cooking time: 40m
Waiting time: 10m
Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Biskota me arra dhe mjalte

Biskota me arra dhe mjalte

0
Category:  Embelsira

Ingredients:
3.5 Filxhan caji Miell, 0.5 Filxhan Gjalp, 0.5 Filxhan Margarine, 5 Luge gjelle Mjalt, 1 Filxhan Shqer, 1 Luge kafeje Sode, 2 Luge gjelle Arra

Preparation time: 35m
Cooking time: 20m
Waiting time: 1d
Difficulty: Easy
Cost: Cheap

Featured
Kek me Pjeshke

Kek me Pjeshke

0
Category:  Embelsira

Ingredients:
1 Filxhan caji Miell, 2 Filxhan caji Sheqer, 1 Filxhan caji Komposto, 1 Filxhan caji Qumesht, 1 Luge kafeje Sode, 1 Filxhan caji Arra, 6 Cope Veze

Preparation time: 20m
Cooking time: 20m
Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Risoto me fruta deti

Risoto me fruta deti

0
Category:  Pjata e pare
Italian

Ingredients:
1 Liter Leng i pergatitur peshku, 1 Gote Vere e Bardhe, 400 Gr Oriz, 200 Gr Karkaleca, 400 Gr Midhje, 400 Gr Vongole, 400 Gr Kallamar, 1 Luge gjelle Majdanoz, 1 Thelb Hurdher, 1 Kokerr Qepe, 1 Dege Selino, 1 Aq sa duhet Vaj Ulliri, Kripe, Piper

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Proshute, Fik i fresket te gjitha ne nje Sandwich

Proshute, Fik i fresket te gjitha ne nje Sandwich

0
Category:  Finger Food
Mediteranean

Ingredients:
4 Luge Mustarde, 8 Feta Buke, 1 Filxhan Rukola, 2 Feta Proshut, 2 Feta Parmigiano Regiano, 8 Kokrra Fiq, 2 Luge Recel

Preparation time: 10m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap