Biskota me tërshërë dhe gjalp kikirikuFeatured

Category: 
Super easy
Cheap
Preparation time
Cooking time

Ingredients

For 4 Person(s)

Biskota me tërshërë dhe gjalp kikiriku

 • 0.5 filxhan Gjalp Kikiriku
 • 0.25 filxhan mjalte
 • 1 cope Banane
 • 1 luge caji Ekstrakt Vanilje
 • 0.5 filxhan Tershere
 • 1 luge caji Sode buke
 • 1 pak Kripe
 • 0.5 filxhan Arra Kokosi
 • 2 luge gjelle Fara Kia

Biskota me tërshërë dhe gjalp kikiriku Directions

 1. Ngrohni paraprakinsht furrën në 180, skuqni arrën e kokosit në zjarr të mesëm derisa të marri ngjyrë të artë, dhe lëreni të ftohet.
 2. Shtoni gjalpin e kikirikut, mjaltin ose shurupin e panjës, puren e bananes, vezën dhe vaniljen ne një tas, përzieni mire derisa të marri formën e një kremi homogjen.
 3. Shtoni tërshërën, miellin e kinoas, baking powder dhe kripën duke i trazuar sëbashku.
 4. Shtoni farat Kia dhe arrën e kokosit, mioksojini të gjitha sëbashku, vendosini biskotat në letrën e kuzhinës dhe piqini për rreth 15-18 min derisa të kenë marrë ngjyrë kafe.
 5. Largojini nga pjekja dhe lërini të ftohen.

Be the first to post a review

You must be logged in to review

Top