Brumëra (25 recipes)

Brumëra Recipes

Featured
Receta per makarona te fresketa

Receta per makarona te fresketa

0
Category:  Brumëra

Ingredients:
300 gr miell, 3 veze, 0.5 luge kafeje kripe

Preparation time: 30m
Cooking time: 15m
Difficulty: Easy
Cost: Cheap

Featured
Strudel me molle

Strudel me molle

0
Category:  Brumëra, Embelsira

Ingredients:
1 kokerr veze, 2 luge gjelle gjalpe, 3 kokrra molle, 2 filxhan kafeje sheqer, 1 luge gjelle buke e grire, pak kanelle dhe karafil

Difficulty: Easy
Cost: Cheap

Featured
Takos

Takos

0
Category:  Brumëra, Finger Food

Ingredients:
200 gr Miell 00, 200 gr Miell misri, 1 aq sa duhet Uje, Kripe, Piper, Vaj Ulliri, 2 cope Fileto Pule, 200 gr Domate, 1 dore Miser, 2 duar fasule, 1 tufe Sallate jeshile

Preparation time: 10m
Cooking time: 20m
Difficulty: Easy
Cost: Cheap

Featured
Tartina me salçiçe dhe brokoli

Tartina me salçiçe dhe brokoli

0
Category:  Antipasta, Brumëra

Ingredients:
Brume i gatshem frola, Brokoli, Salsice, Djathe brie, Kripe, Piper, Pak gjalp

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Yshmer

Yshmer

0
Category:  Brumëra, Gatime Shqiptare

Ingredients:
1 kg miell, 1 filxhan kafeje vaj ulliri, pak kripe, pak niseshte, 600 ml uje i vaket, 2 l qumesht, 200 gr gjalpe, 6 veze, 250 gr sheqer

Preparation time: 20m
Cooking time: 40m
Difficulty: Fairly difficult
Cost: Cheap