Gati.me - Receta gatimi ne cast


Browse by category


Discover our most appreciated recipes!


Featured
Supë me lakër të freskët

Supë me lakër të freskët

0
Category:  Gatime Shqiptare
Italian Seasons:  April

Ingredients:
1.5 Litra Lëng mishi , 500 Gram Lakër e freskët, 1 Filxhan Yndyrë, 3 Kokrra Patate, 2 Cope Karota, 1 Kokerr Qepë , 1 Kokerr Selino, 2 Kokrra Domate, 1 Luge Kafeje Miell

Difficulty: Easy
Cost: Cheap

Featured
Fileto pule me pana dhe kërpudha

Fileto pule me pana dhe kërpudha

0
Category:  Pjata e dytë
Italian

Ingredients:
5 cope Fileto Pule , 500 gr spagetti, 1 kuti Pana, 500 gr Kerpudha te fresketa, 1 aq sa duhet Kripe dhe erza

Preparation time: 15m
Cooking time: 30m
Difficulty: Easy
Cost: Cheap

Featured
Spaghetti me Karkaleca

Spaghetti me Karkaleca

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
500 gr Karkaleca, 500 gr Spaghetti, 1 Koker Qep, 500 gr Pomodorini, 2 Koker Domate, 2 Thelpinj Hudher, 0.5 Gote Uzo ose Vere e bardhe, 1 aq sa duhet Kripe dhe piper

Preparation time: 35m
Cooking time: 10m
Difficulty: Fairly difficult
Cost: Fairly cheap

Featured
Tave me Perime

Tave me Perime

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
4 Cope Kunguj, 3 Cope Patate, 3 Cope Karrota, 3 Kokrra Domate, 1 Filxhan caji Bizele, 2 Cope Speca te kuqe, 2 Cope Speca jeshile, 2 Dege Selino, 1 Aq sa duhet Vaj Ulliri , majdanoz, koper, dafine (sipas deshires), 1 Gote Uje

Preparation time: 15m
Cooking time: 20m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Sallate me Luleshtrydhe

Sallate me Luleshtrydhe

0
Category:  Sallata

Ingredients:
200 gr Spinaq, 200 gr Rukola, 10 Kokrra Pomodorini, 10 Kokrra Luleshtrydhe, 1 aq sa duhet Kripe, Piper, Vaj ulliri , 1 koker Limon

Preparation time: 10m
Difficulty: Super easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Tortelini me proshutë

Tortelini me proshutë

0
Category:  Pjata e dytë
Italian

Ingredients:
320 Gram Tortelini, 500 Gram Proshute pule , 120 Gram Pana, 5 Gram Kripe & Piper

Preparation time: 15m
Cooking time: 15m
Difficulty: Easy
Cost: Cheap

Featured
Pjepër dhe proshutë

Pjepër dhe proshutë

0
Category:  Gatime Shqiptare
Mediteranean Seasons:  August

Ingredients:
100 Gram Rukola, 100 Gram Sallate Jeshile, 3 Feta Pjeper, 8 Fije Proshute Krudo, 1 Dege Borzilok, 2 Kokrra Qepe te njoma, 2 Gram Kripe, 2 Luge Vaj Ulliri, 1 Luge Uthull Balsamike

Preparation time: 30m
Cooking time: 40m
Waiting time: 15m
Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Patëllxhanë të mbushur me djathë dhe proshutë

Patëllxhanë të mbushur me djathë dhe proshutë

0
Category:  Gatime Shqiptare
Morrocan Seasons:  August

Ingredients:
4 cope Patellxhane, 500 Grame Mozarela, 400 Grame Proshute, 4 Kokrra Veze, 6 Luge Gjelle Kripe, 5 Luge Gjelle Vaj per skuqje

Preparation time: 40m
Cooking time: 40m
Waiting time: 10m
Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Sallate Rukola Pomodorini Kastravec dhe karrote

Sallate Rukola Pomodorini Kastravec dhe karrote

0
Category:  Sallata

Ingredients:
300 gr Rukola, 10 kokrra Pomodorini, 2 cope Karrota, 1 cope Kastravec, 1 Koker Limon, 1 aq sa duhet Kripe, vaj ulliri

Preparation time: 10m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Salce Kosi me Arra

Salce Kosi me Arra

0
Category:  Salca

Ingredients:
500 gr Kos, 1 cope Kastravec, 2 luge Vaj Ulliri, 5 kokra Arra

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap