Gati.me - Receta gatimi ne cast


Browse by category


Discover our most appreciated recipes!


Featured
American Love Pizza

American Love Pizza

0
Category:  Brumëra

Ingredients:
1 kg Miell, 600 gr Uje, 7 gr Maja, 60 gr Vaj Ulliri, 20 gr Kripe, 1 filxhan Spinaq, 1 filxhan Kerpudhe te fresketa, 0.5 filxhan Mocarela, 5 feta Djath Guda, 1 filxhan Salce Domate, 5 feta Proshute

Preparation time: 15m
Cooking time: 20m
Waiting time: 2h 30m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Pice me fruta deti

Pice me fruta deti

0
Category:  Brumëra

Ingredients:
1 kg Miell, 600 gr Uje, 7 gr Maja, 60 gr Vaj Ulliri, 20 gr Kripe, 1 filxhan Domate, 2 kuti Peshk Tone, 10 cope Midhje, 10 cope Karkaleca, 1 cope Kallamarw, 1 cope Sepie

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Torte 7 vazot me agrume

Torte 7 vazot me agrume

0
Category:  Mëngjesi, Embelsira

Ingredients:
125 gr Kos, 1 vazo Miell Patatesh, 16 gr Maja ne pluhur, 1 aq sa duhet Kripe, 2 vazo Sheqer, 1 vazo Vaj luledielli, 1 koker Lekuren e nje Limoni, 2 vazo Miell 00, 4 kokrra Veze 3 te plota + 1 e verdhe, 1 Koker Lekuren e nje Portokalli

Preparation time: 20m
Cooking time: 40m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Protein Bars me fruta dhe tershere

Protein Bars me fruta dhe tershere

0
Category:  Finger Food

Ingredients:
250 gr Tershere, 150 gr Mjalt, 30 gr Stika te qeruar, 250 gr Cokollate e bardhe, 25 gr Boronice e Kuqe, 8 gr Vaj Luledielli

Preparation time: 15m
Cooking time: 35m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Pene me Kerpudha dhe gorgonzola

Pene me Kerpudha dhe gorgonzola

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
300 gr Kerpudha, 300 gr Gorgonzola, 60 ml Qumesht, 1 aq sa duhet Kripe dhe Piper, 1 tufe Majdanoz

Preparation time: 15m
Cooking time: 15m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Biskota me tërshërë dhe gjalp kikiriku

Biskota me tërshërë dhe gjalp kikiriku

0
Category:  Embelsira

Ingredients:
0.5 filxhan Gjalp Kikiriku, 0.25 filxhan mjalte, 1 cope Banane, 1 luge caji Ekstrakt Vanilje, 0.5 filxhan Tershere, 1 luge caji Sode buke, 1 pak Kripe, 0.5 filxhan Arra Kokosi, 2 luge gjelle Fara Kia

Preparation time: 15m
Cooking time: 20m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
SUPE ME THJERREZA & PAZI

SUPE ME THJERREZA & PAZI

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
2.5 Kupe Thjerrza, 1 liter Leng mish pule, 3 luge gjelle Vaj Ulliri, 1 kokerr Qepe e madhe, 4 thelpinj Hurdher, 1 tufe Majdanoz, 1 kokerr Lengun e Limonit

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
BISKOTA ME FIQ TE THARE

BISKOTA ME FIQ TE THARE

0
Category:  Embelsira

Ingredients:
1.5 Filxhan Miell, 1 luge caji Sode buke, 0.25 luge caji Kripe, 10 luge gjelle Gjalp te fresket, 0.67 filxhan Sheqer Kaf, 1 kokerr Veze, 2 luge caji Vanilje, 1 kokerr Lekuren e Porpokalles

Preparation time: 30m
Cooking time: 20m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Rizoto me Perime

Rizoto me Perime

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
1 kokerr Qepe, 1 kokerr Domate , 2 cope Karrota, 1 cope Kungull, 0.5 cope Spec jeshile, 0.5 cope Spec i Kuq, 0.5 cope Patellxhan, 1 dore Bizele, 2 gota Oriz, 0.5 gote Vere e bardhe, 1 aq sa duhet Kripe, vaj, piper

Preparation time: 15m
Cooking time: 20m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Trofte e mbeshtjelle me Proshute

Trofte e mbeshtjelle me Proshute

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
150 gr Proshute, 2 cope Trofte, 10 ml Uje, 3 luge Vaj Ulliri, 3 thelpinj Hurdher, 1 tufe Majdanoz, 0.5 filxhan Buke e thekur, 40 gr Djath Pecorino, 0.67 luge gjelle Vere, 2 luge gjelle Vaj Ulliri

Preparation time: 30m
Cooking time: 30m
Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap