Gati.me - Receta gatimi ne cast


Browse by category


Discover our most appreciated recipes!


Featured
Chicken rolls

Chicken rolls

0
Category:  Brumëra, Finger Food

Ingredients:
4 cope Pite, 8 cope Gjethe Sallate, 3 kokra domate, 2 cope Fileto Pule, 1 aq sa duhet kripe

Preparation time: 10m
Cooking time: 10m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Kebab Pule

Kebab Pule

0
Category:  Pjata e dytë, Finger Food

Ingredients:
4 cope Fileto pule mesatare, 1 aq sa duhet Vaj ulliri, Kerri, Arre Moskate, 1 aq sa duhet Piper, Rozmarine, Lekure limoni, Hurdher, Kripe, 3 cope Speca te kuqe, 3 cope Speca te verdha, 1 kokerr Qepe, 8 cope Shkopa per Shishqebab

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Krepa me Nutella dhe Luleshtrydhe

Krepa me Nutella dhe Luleshtrydhe

0
Category:  Antipasta, Pjata e pare, Brumëra, Finger Food

Ingredients:
250 gr Nutella, 300 gr Luleshtrydhe

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Qofte Brokoli me Djathe

Qofte Brokoli me Djathe

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
350 gr Brokoli, 1 koker Patate, 1 koker Qepe e kuqe, 70 gr Djath kackavall i Grire, 1 tufe Majdanoz

Preparation time: 20m
Cooking time: 10m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Torte me Cokollate

Torte me Cokollate

0
Category:  Embelsira

Ingredients:
2 Filxhan Sheqer i bardhe koker, 1.75 Filxhan Miell 00, 0.75 Filxhan Kakao, 1.5 luge Sode, 1.5 luge Maja, 1 luge kafeje Kripe, 2 kokrra Veze, 1 Filxhan Qumesht, 0.5 filxhan Vaj Luledielli, 2 luge kafeje Ekstrakt vanilje, 1 filxhan Uje i valuar, 300 gr Cokollate, 250 ml Pana per embelsira

Preparation time: 20m
Cooking time: 30m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Tave me Makarona dhe Perime

Tave me Makarona dhe Perime

0
Category:  Pjata e pare
Italian

Ingredients:
150 gr Karrota, 200 gr Kunguj, 100 gr Patellxhan, 1 kokerr Qepe, 1 cope Spece e kuqe, 1 cope Spece e verdhe, 2 Thelpinj Hurdher, 1 tufe Majdanoz, 1 aq sa duhet Kripe, Piper, vaj ulliri, 100 gr Pomodorini, 500 gr Pasta format i vegel

Cooking time: 30m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Akullore me Cokollate

Akullore me Cokollate

0
Category:  Embelsira

Ingredients:
2 cope Banane, 2 luge gjelle Kakao pluhur, 3 luge gjelle Qumesht bajameje, 1 luge gjelle Cokollate e zeze ne kubike

Preparation time: 15m
Waiting time: 2h
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Krepa te kripur

Krepa te kripur

0
Category:  Antipasta, Pjata e pare, Brumëra, Finger Food

Ingredients:
250 gr Filadelfia, 1 cope Fileto Pule (ose gjoks pule), 4 cope Kerpudha te fresketa, 1 kokerr Dardhe, 2 duar Arra

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Sallate me laker te bardhe e kuqe

Sallate me laker te bardhe e kuqe

0
Category:  Antipasta, Sallata

Ingredients:
200 gr Laker e Bardhe, 200 gr Laker e Kuqe, 2 cope Karrota, 1 aq sa duhet Kripe, Vaj Ulliri, Leng Limoni

Preparation time: 10m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Fileto peshku

Fileto peshku

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
700 gr Fileto Levreku, 2 Kokrra Veze, 5 luge gjelle Vaj Luledielli

Preparation time: 15m
Cooking time: 25m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap