Qofte Brokoli me DjatheFeatured

Category: 
Super easy
Cheap
Preparation time
Cooking time

Ingredients

For 4 Person(s)

Qofte me Brokoli

 • 350 gr Brokoli
 • 1 koker Patate
 • 1 koker Qepe e kuqe
 • 70 gr Djath kackavall i Grire
 • 1 tufe Majdanoz

Qofte Brokoli me Djathe Directions

 1. Pastrojme brokolit duke iu hequr gjethet dhe pjeset me te forta te kercejve.
 2. I zjejme ne pak uje derisa te zbuten ose me mire do te ishte zjerrja ne avull. Kalojini me pas ne renden e perimeve.
 3. Zjeni pataten dhe me pas qerojeni nga lekura, shtypeni dhe perzjejeni me purene e brokoleve ne nje tas te madh.
 4. qerojme dhe grijme qepen holle dhe e perzjejme me purene duke shtuar njekohesisht djathin e grire, majdanozin e kripe.
 5. Formojme me brumin e perfituar, qofte te vogla sa nje koker arre dhe i vendosim ne nje tave mbi te cilen kemi shtruar leter furre.
 6. Nese brumi rezulton shume i bute shtojme djathe te grire , nese eshte teper i forte shtojme pakez qumesht.
 7. Vendosim ne furren e nxehte ne 180° per 10' dhe i servirim te nxehta.

Be the first to post a review

You must be logged in to review

Top