Fileto pule me pana dhe kërpudhaFeatured

Category: 
Fileto e pules me pana dhe kerpudha eshte nje pjate e dyte shume shijshme, ku pula zhytet ne nje salce te lehte pane. 
Pula ne krem eshte nje pjate e thjesht per tu realizuar dhe e pershtatshme per te shoqeruar pilafin dhe per tu bere keshtu nje pjate unike. 
Filetoja e pule me pana dhe kerpudha mund te sherbehet edhe me patate apo perime sipas shijes tuaj. 
Filetoja e pule me pana dhe kerpudha eshte nje menyre e ndryshme pergatitje e pules, qe do te kete sukses si me femijet ashtu edhe me te rriturit.
Easy
Cheap
Preparation time
Cooking time

Ingredients

For 4 Person(s)

Fileto Pule

 • 5 cope Fileto Pule
 • 500 gr spagetti
 • 1 kuti Pana
 • 500 gr Kerpudha te fresketa
 • 1 aq sa duhet Kripe dhe erza

Fileto pule me pana dhe kërpudha Directions

   
 1. Përgatitja:
 2. Në fillim hedhim në një tenxhere me ujë të valuar filetot e pulës dhe i zijejmë për afro 15 minuta.
   
  Pasi janë zjerë i lëmë mënjanë të ftohen. Ndërkohë skuqim kërpudhat derisa të kuptojmë me sy dhe të kenë marrë pak ngjyrë.  
   
  Shtojmë më pas filetot e pulës dhe i përziejmë me njëra tjetrën.
   
  Pasi vëmë re se janë skuqur, shtojmë erëzat, i trazojmë edhe për pak kohë dhe në fund hedhim panën e kuzhinës.
   
  I trazojmë, e ngadalësojmë zjarrin dhe I shërbejmë të ngrohta.

Nutrition facts

Per Serving
 • Kcal: 275 kcal
 • Fibers (g): 1g
 • Sodium (mg): 373mg
 • Carbs: 5g
 • Fat: 15g
 • COM_YOORECIPE_CHOLESTEROL_LABEL: 84mg
 • Proteins: 25g

Be the first to post a review

You must be logged in to review

Top