Pjata e dytë (55 recipes)

Pjata e dytë Recipes

Featured
 Fileto Vici me Salce Kerpudhash

Fileto Vici me Salce Kerpudhash

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
4 cope Fileto vici, 500 gr Kerpudha te fresket, 1 koker Qepe, 1 gote rakie Konjak, 1 aq sa duhet Kripe, Piper, Vaj

Preparation time: 10m
Cooking time: 35m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Biftek me perime

Biftek me perime

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
30 ml vaj perimesh, 450 gr fileto vici (prere ne dy shirita), 130 gr brokoli, 1 spec i kuq (prere ne shirita ), 2 karota (prere ne feta), 1 qepe jeshile ( prere copa copa ), 3 gr hudher e grire imet, 30 ml salce soje, 20 gr fara susami , te pjekura

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Briam

Briam

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
300 gr domate te buta, 0.5 filxhan caji vaj, piper i zi i fresket, pak sheqer, 0.33 e tufes majdanoz, djathe i bardhe per servirje, 200 gr kunguj, 300 gr patellxhane mesatar, 200 gr patate, 200 gr qepe, 2 thelpinj hudher, 250 gr bishtaja te fresketa ose frigoriferi, kripe

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Brinje derri ne furre me patate

Brinje derri ne furre me patate

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
1 kg brinje derri, 500 gr patate, 2 dega rozmarine, 2 thelpinj hudher, 4 luge vaj ulliri , pak kripe kokerrtrashe

Preparation time: 20m
Cooking time: 50m
Difficulty: Super easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Brinje Qingji me guacke Stikash

Brinje Qingji me guacke Stikash

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
2 thelpinj Hurdher, 3 luge gjelle Djath Pecorino, 60 gr Stika, 2 luge gjelle Majdanoz, 50 gr Gjalp

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Eskallop furre

Eskallop furre

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
10 thela te vogla mish, 2 filxhane vaj, 2.5 qepe mesatare , 3 luge miell, 2 filxhane vere, 1 gjethe dafine, 4 domate, salce, 1 tufe majdanoz, kripe dhe piper

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Eskallop me salce domate

Eskallop me salce domate

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
800 gr Fileto Vici, 2 Thelpinj Hurdher, 1 Luge kafeje Rigon, 4 Luge gjelle Vaj Ulliri, 400 gr Domate ose salce domatesh, 1 aq sa duhet Kripe, Piper, Majdanoz

Preparation time: 15m
Cooking time: 20m
Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Filete merluci me domate

Filete merluci me domate

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
4 fileta merluci , 20 domate te vogla, 10 kokrra ullinj pa berthame, pak majdanoz te grire holle , pak rigon, 3 luge gjelle vaj ulliri , 1 thelpi hudhre

Preparation time: 10m
Cooking time: 15m
Difficulty: Super easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Fileto gici me pancete

Fileto gici me pancete

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
200 gr fileto gici , 100 gr pancete, 100 gr kumbulla, 100 gr molle, 200 gr vere Marsala , 50 gr vaj ulliri, 30 gr piper, 30 gr kripe

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Fileto levreku me kungulleshka dhe miell misri

Fileto levreku me kungulleshka dhe miell misri

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
1 levrek 350 gr, 400 gr kungulleshka, 200 gr domate, 400 gr miser, 3 thelpinj hudhre, 0.5 gote vere e bardhe , 5 luge gjelle vaj ulliri, kripe, piper

Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap