Eskallop me salce domateFeatured

Category: 

Nje pjate e dyt mishi per ato te dielat ne familje, ku nuk do me te gatuash ate mishin tradicional te pjekur.

Salca me domate te freskta, majdanozi dhe piperi i japin nje shije unike mishit.

Easy
Fairly cheap
Preparation time
Cooking time

Ingredients

For 4 Person(s)

Eskallop me salce domatesh

 • 800 gr Fileto Vici
 • 2 Thelpinj Hurdher
 • 1 Luge kafeje Rigon
 • 4 Luge gjelle Vaj Ulliri
 • 400 gr Domate ose salce domatesh
 • 1 aq sa duhet Kripe, Piper, Majdanoz

Eskallop me salce domate Directions

 1. Ne nje tigan te madh vendosim vajin e ullirit, hurdhren te cilen e lem deri sa te skuqet. Kur shikojme qe hurdhra eshte bere e florinjt, shtojme salcen e domates, rigonin, majdanozin dhe kripen. E lem te gatuhen per disa minuta deri sa shikojme qe salca e domates eshte trashur. Ne kete moment shtojme filetot e mishit. 8 minutat e para e lem me kapakun e zbuluar. Me pas I vendosim kapakun dhe e lem edhe per 8 minuta te tjera.
  Ne fund shikojme nese ka nevoje per Kripe dhe piper.
   

Be the first to post a review

You must be logged in to review

Top