Qofte me arra dhe mishFeatured

Category: 
Easy
Fairly cheap

Ingredients

For 4 Person(s)

Qofte

 • 500 gr mish i grire
 • 0.5 qepe e grire holle
 • 2 luge galete
 • 1 veze
 • 1 luge miell
 • arre moskat
 • piper i zi
 • 100 gr thelpinj arra

Qofte me arra dhe mish Directions

 1. Ne fillim të recetës përziejmë mishin e grirë me qepën, vezën, galetën, kripën, piperin dhe pak arrë moskat. Me brumin e përftuar formojmë zare të vegjel  dhe mes tyre vendosim nga një copëz arrë.

  Qoftet i lyejmë me miell dhe galetë të përzier së bashku dhe i skuqim në tenxhere me shumë vaj dhe me zjarr jo shumë të fortë. Qoftet lihen deri në momentin kur marrin një ngjyrë  të artë e  më pas i nxjerrim nga tigani.
 2. Ju befte mire !

Be the first to post a review

You must be logged in to review

Top