Mish qengji me qepe te njoma Featured

Category: 
Super easy
Cheap

Ingredients

For 4 Person(s)

Mish qengji

 • 500 gr mish
 • 1 kokerr qepe
 • 5 thelpinj hudhra
 • gjysme luge gjelle me miell
 • gjysme luge kafeje me spec te kuq
 • nenexhik
 • kripe
 • piper i zi

Mish qengji me qepe te njoma Directions

 1. Mishi i qengjit pritet ne copa dhe vihet ne tenxhere.Qepet e njoma me gjithe bishta, si dhe hudhrat pastrohen, priten dhe vendosen mbi mish , shtohet kripe, speci i kuqe , nje tufe majdanoz dhe pak nenexhik.
 2. Kur masa te marre vale , hiqeni nga zjarri i forte dhe vihet ne zjarr te ngadalte.
 3. Kur perfundon zierja , shtohet gjysme luge gjelle miell i kaurdisur pak ne yndyre dhe hollohet me uje te ftohet.Pasi zien dhe 5 min gjella hiqet nga zjarri.
 4. Kur sherbehet, sipas deshires shoqerohet me kos.
 5. Ju befte mire !

Be the first to post a review

You must be logged in to review

Top