Harapash me te brendshme qengji Featured

Harapash është një pjate karakteristike e Labërisë. Nëse shkon në zonën e Llogarasë nuk duhet të largoheni pa e provuar këtë pjatë fantastike sepse është me të vërtetë një gatim shumë i shijshëm. 

Easy
Fairly cheap
Preparation time
Cooking time

Ingredients

For 4 Person(s)

Harapash me te brendshme qengji

  • 200 gr te brendshme qengji
  • 600 ml uje
  • 60 gr miell misri
  • vaj ulliri
  • pak gjalpe
  • pak kripe
  • djathe i bardhe

Harapash me te brendshme qengji Directions

  1. Skuqim të brendshmet e qengjit me pak vaj ulliri dhe gjalpë, shtojmë ujë dhe e lëmë të ziejnë për 10 minuta.Më pas hedhim miellin ngadalë duke e trazuar që të mos bëhet kokrriza. Kështu vazhdojmë për 5 – 6 minuta. Duhet të kemi kujdes kur e trazojmë gjatë zierjes që të mos digjemi.Harapashi është gati kur masa të shkëputet nga anët e enës. E hedhim nëpër pjata dhe e shërbejmë me djathë të bardhë sipër dhe gjalpë të shkrirë.
  2. Ju befte mire ! 

Be the first to post a review

You must be logged in to review

Top