Gati.me - Receta gatimi ne cast


Browse by category


Discover our most appreciated recipes!


Featured
Kotolete me veze

Kotolete me veze

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
fileto pule, veze, miell, galete ose buke e thare e therrmuar, kripe , vaj

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Embelsire snickers

Embelsire snickers

0
Category:  Embelsira

Ingredients:
8 te bardha vezesh, pak kripe, lengu i nje gjysme limoni, 9 luge gjelle sheqer, 4 luge gjelle miell, 250 gr kikirik i bluar, 200 gr cokollate e bardhe , 2 luge vaj, krem karamel

Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Omletë me brokul, proshutë dhe djath

Omletë me brokul, proshutë dhe djath

0
Category:  Mëngjesi

Ingredients:
2 veze te medha, 1 luge uje, kripe me maja gishtash , 1 luge gjalp, 0.5 e filxhanit djath i bluar , 0.5 filxhani proshute te grimcuar

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Shishqebap me miell misri dhe salcice

Shishqebap me miell misri dhe salcice

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
miell misri, salcice, gjalp, kripe, piper, leng perimesh, djath( me deshire )

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Qofte me mish ne tave

Qofte me mish ne tave

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
500 gr mish i grire , 1 qepe, 1 gote uji oriz te zier, 1 veze, 2 luge miell misri ose galete, krip, piper i kuq dhe i zi, 250 ml ajke kosi, 3 veze, 150 gr djathe i forte

Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Tave me spinaq

Tave me spinaq

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
1 kg spinaq, 5 veze, 0.5 liter kosi, 200 gr djathe kackavall, kripe, piper

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Eskallop furre

Eskallop furre

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
10 thela te vogla mish, 2 filxhane vaj, 2.5 qepe mesatare , 3 luge miell, 2 filxhane vere, 1 gjethe dafine, 4 domate, salce, 1 tufe majdanoz, kripe dhe piper

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Lepur me vere

Lepur me vere

0
Category:  Pjata e dytë

Ingredients:
1 lepur i vogel, 0.5 gote vere e bardhe, 3 qepe, 3 domate, 1 gjethe dafine, 2 luge gjelle, 2 filxhan vaj, pak majdanoz, kripe dhe piper

Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap