Tave me spinaqFeatured

Category: 
Super easy
Cheap

Ingredients

For 4 Person(s)

Tave me spinaq

  • 1 kg spinaq
  • 5 veze
  • 0.5 liter kosi
  • 200 gr djathe kackavall
  • kripe
  • piper

Tave me spinaq Directions

  1. Lajmë spinaqin, e grijmë dhe i japim një valë me ujin e vet. Në një tas përziejmë mirë kosin me 3 vezë dhe hedhim kripën dhe piperin. Pasi i kemi dhënë valë spinaqit e vendosim në tavë dhe e përziejmë me masën e përgatitur.
  2. Pjesën e vezëve të mbetura i vendosim sipër spinaqit që kemi vendosur në tavë. Tavën e vendosim në furrë të nxehur më parë më temperaturë 200 gradë C dhe i lejmë deri sa të mpikset veza.

    Ju befte mire !

Be the first to post a review

You must be logged in to review

Top