Gjelle me Presh ne taveFeatured

Category: 
Super easy
Cheap
Preparation time
Cooking time

Ingredients

For 4 Person(s)

Gjelle me Presh ne tave

 • 1 kg Presh
 • 1 kokerr Qepe
 • 200 gr Mish i grire
 • 120 ml Vaj Ulliri
 • 1 luge gjelle Salce Domatesh
 • 1 cope Koncentrate Vici
 • 1 luge kafeje Spec i kuq jo djekes
 • 1 aq sa duhet Kripe, Piper

Gjelle me Presh ne tave Directions

 1. Pastrojme si fillim preshin duke eleminuar gjethet jeshile dhe duke mbajtur vetem pjesen e bardhe.
 2. E lajme mire nen uje te rrjedhshem dhe e presim pjerrtas ne copa rreth 2cm.
 3. E kaverdisim ne pak vaj dhe e hedhim ne taven ku do te pregatisim receten.
 4. Ne vajin e mbetur, kaverdisim qepen e prere holle me mishin e grire, shtojme lengun e mishit (te pregatitur me koncentrate), salcen e domateve, specin e kuq, e rregullojme me kripe dhe piper dhe e leme te zieje te gjithe perberjen per 15-20 minuta.
 5. Ia hedhim siper preshit qe kemi vendosur ne tave dhe e pjekim per rreth 1 ore ne furre te parangrohur ne 190°C.
 6. E sherbejme te nxehte.

Be the first to post a review

You must be logged in to review

Top