Tave me Perime Featured

Category: 

Nje pjate e pare, por qe ne dite jave mund te jete nje pjate unike shume e mire, sidomos nese shoqerohet me kos.

Super easy
Cheap
Preparation time
Cooking time

Ingredients

For 4 Person(s)

Tave me perime

 • 4 Cope Kunguj
 • 3 Cope Patate
 • 3 Cope Karrota
 • 3 Kokrra Domate
 • 1 Filxhan caji Bizele
 • 2 Cope Speca te kuqe
 • 2 Cope Speca jeshile
 • 2 Dege Selino
 • 1 Aq sa duhet Vaj Ulliri , majdanoz, koper, dafine (sipas deshires)
 • 1 Gote Uje

Tave me Perime Directions

 1. I presim të gjitha perimet në feta, afërsisht të së njëjtës trashësi. Qepën e skuqim derisa të zverdhet. I vendosim perimet në tavë, shtojmë qepën e skuqur, ujin dhe i lëmë të piqen.

Be the first to post a review

You must be logged in to review

Top