Pjata e pare (56 recipes)

Pjata e pare Recipes

Featured
Burani me spinaq e veze

Burani me spinaq e veze

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
1 kg spinaq i fresket , 1 filxhan kafeje oriz, 5 qepe te njoma, pak kripe, pak piper , pak koperr ose nenexhik, 5 veze, 4 luge vaj ulliri

Preparation time: 20m
Cooking time: 20m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Fasule me perime

Fasule me perime

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
fasule, 1 domate, 1 qepe, 1 spec, 2 karota

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Fileto Salmoni ne shtrat Njokish dhe Spinaqi

Fileto Salmoni ne shtrat Njokish dhe Spinaqi

0
Category:  Pjata e pare
Italian

Ingredients:
4 Fileto Salmon, 400 gr Njoki, 400 gr Spinaq, 1 thelpi Hurdher, 1 Koker Portokall te kuq, 1 Luge kafeje Salce Soje, 1 Luge kafeje Salce Worcestershire

Preparation time: 15m
Cooking time: 35m
Difficulty: Fairly difficult
Cost: Fairly expensive

Featured
Gjelle me Bizele

Gjelle me Bizele

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
0.5 kg Mish vici me copa, 500 gr Bizele, 1.5 kokerr Qepe, 1 tufe Majdanoz, 1 aq sa duhet Kripe, Piper

Preparation time: 15m
Cooking time: 20m
Difficulty: Easy
Cost: Cheap

Featured
Gjelle me Perime

Gjelle me Perime

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
2 shkopinj Selino, 1 kokerr Qepe, 2 cope Karrota, 5 gjethe Dafine, 3 dege Rozmarine, 3 luge gjelle Vaj Ulliri, 2 luge gjelle Miell, 2 luge gjelle Salce domate koncentrate, 800 gr Mish vici, 1 aq sa duhet Kripe

Preparation time: 20m
Cooking time: 2h
Difficulty: Easy
Cost: Cheap

Featured
Gjelle me Presh ne tave

Gjelle me Presh ne tave

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
1 kg Presh, 1 kokerr Qepe, 200 gr Mish i grire, 120 ml Vaj Ulliri, 1 luge gjelle Salce Domatesh, 1 cope Koncentrate Vici, 1 luge kafeje Spec i kuq jo djekes, 1 aq sa duhet Kripe, Piper

Preparation time: 20m
Cooking time: 20m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Kaneloni me rikota dhe spinaq

Kaneloni me rikota dhe spinaq

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
1 kuti Kaneloni Barrilla, 400 gr Spinaq, 600 gr Rikota, 500 ml Pana, 0.5 liter Beshamel, 300 gr Proshut i prere ne Kubike, 1 koker Limon, 1 aq saduhet Kripe Piper Arre Moskate, 100 gr Djath Parmixhano

Preparation time: 20m
Cooking time: 40m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Kavateli me Kungull dhe Bacon

Kavateli me Kungull dhe Bacon

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
400 gr Kavateli, 1 aq sa duhet Kripe, Piper, Vaj ulliri, 200 gr Pancete, 450 gr Kungull i verdhe

Preparation time: 15m
Cooking time: 30m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Krem kungulli te verdhe

Krem kungulli te verdhe

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
200 gr Patate, 1 aq sa duhet Piper, kripe, 2 luge gjelle Vaj Ulliri, 6 gjethe Borzilok, 2 thelpinj Hurdher, 3 dege Dafine, 2 kokrra Qepe, 30 gr Gjalpe, 1 tufe Majdanoze

Preparation time: 10m
Cooking time: 40m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
KREPA

KREPA

0
Category:  Antipasta, Pjata e pare, Brumëra, Finger Food

Ingredients:
3 kokra Veze, 250 gr Miell, 0.5 liter Qumesht, 40 gr Gjalp, 1 pak Kripe

Preparation time: 5m
Cooking time: 5m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap