Finger Food (9 recipes)

Finger Food Recipes

Featured
Caesar Salad Bagels

Caesar Salad Bagels

0
Category:  Finger Food
American

Ingredients:
3 Luge Salce Sallate Caesar, 2 Cope Bagels, 0.5 Luge kafeje Piper i zi, 2 Feta Qepe e kuqe, 1 Filxhan Sallate jeshile, 0.5 Filxhan Parmigiano Reggiano

Preparation time: 10m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Chicken rolls

Chicken rolls

0
Category:  Brumëra, Finger Food

Ingredients:
4 cope Pite, 8 cope Gjethe Sallate, 3 kokra domate, 2 cope Fileto Pule, 1 aq sa duhet kripe

Preparation time: 10m
Cooking time: 10m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Kebab Pule

Kebab Pule

0
Category:  Pjata e dytë, Finger Food

Ingredients:
4 cope Fileto pule mesatare, 1 aq sa duhet Vaj ulliri, Kerri, Arre Moskate, 1 aq sa duhet Piper, Rozmarine, Lekure limoni, Hurdher, Kripe, 3 cope Speca te kuqe, 3 cope Speca te verdha, 1 kokerr Qepe, 8 cope Shkopa per Shishqebab

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
KREPA

KREPA

0
Category:  Antipasta, Pjata e pare, Brumëra, Finger Food

Ingredients:
3 kokra Veze, 250 gr Miell, 0.5 liter Qumesht, 40 gr Gjalp, 1 pak Kripe

Preparation time: 5m
Cooking time: 5m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Krepa me Nutella dhe Luleshtrydhe

Krepa me Nutella dhe Luleshtrydhe

0
Category:  Antipasta, Pjata e pare, Brumëra, Finger Food

Ingredients:
250 gr Nutella, 300 gr Luleshtrydhe

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Krepa te kripur

Krepa te kripur

0
Category:  Antipasta, Pjata e pare, Brumëra, Finger Food

Ingredients:
250 gr Filadelfia, 1 cope Fileto Pule (ose gjoks pule), 4 cope Kerpudha te fresketa, 1 kokerr Dardhe, 2 duar Arra

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Proshute, Fik i fresket te gjitha ne nje Sandwich

Proshute, Fik i fresket te gjitha ne nje Sandwich

0
Category:  Finger Food
Mediteranean

Ingredients:
4 Luge Mustarde, 8 Feta Buke, 1 Filxhan Rukola, 2 Feta Proshut, 2 Feta Parmigiano Regiano, 8 Kokrra Fiq, 2 Luge Recel

Preparation time: 10m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Protein Bars me fruta dhe tershere

Protein Bars me fruta dhe tershere

0
Category:  Finger Food

Ingredients:
250 gr Tershere, 150 gr Mjalt, 30 gr Stika te qeruar, 250 gr Cokollate e bardhe, 25 gr Boronice e Kuqe, 8 gr Vaj Luledielli

Preparation time: 15m
Cooking time: 35m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Takos

Takos

0
Category:  Brumëra, Finger Food

Ingredients:
200 gr Miell 00, 200 gr Miell misri, 1 aq sa duhet Uje, Kripe, Piper, Vaj Ulliri, 2 cope Fileto Pule, 200 gr Domate, 1 dore Miser, 2 duar fasule, 1 tufe Sallate jeshile

Preparation time: 10m
Cooking time: 20m
Difficulty: Easy
Cost: Cheap