Caesar Salad BagelsFeatured

Category: 

Per te gjithe adhuruesit e Caeser Salad vjen ky version ne Bagels. Tipiku i nje sandwich ne stilin e shendetshem amerikane.
 

Super easy
Cheap
Preparation time

Ingredients

For 4 Person(s)

Bagel me Caesar

 • 3 Luge Salce Sallate Caesar
 • 2 Cope Bagels
 • 0.5 Luge kafeje Piper i zi
 • 2 Feta Qepe e kuqe
 • 1 Filxhan Sallate jeshile
 • 0.5 Filxhan Parmigiano Reggiano

Caesar Salad Bagels Directions

 1. Përhapim salcën në mënyrë të barabartë në anët e prera te bagels. Vendosim sasi te vogël piperi.

  Fillojme me rradhe te vendosim qepen e kuqe, sallaten jeshile te grire dhe djathin Parmigiano. Keshtu do te vazhdojme edhe me nje shtrese tjeter.
  Vendosim edhe gjysmat e bagels dhe jane gati per tu shijuar ne pushimin e punes.

Be the first to post a review

You must be logged in to review

Top