Kebab PuleFeatured

Category: 
Super easy
Cheap

Ingredients

For 4 Person(s)

Kebab Pule

 • 4 cope Fileto pule mesatare
 • 1 aq sa duhet Vaj ulliri, Kerri, Arre Moskate
 • 1 aq sa duhet Piper, Rozmarine, Lekure limoni, Hurdher, Kripe
 • 3 cope Speca te kuqe
 • 3 cope Speca te verdha
 • 1 kokerr Qepe
 • 8 cope Shkopa per Shishqebab

Kebab Pule Directions

 1. Fillojme duke lare dhe pastruar filetot e pules.
 2. I presim ne kubike dhe I vendosim ne nje tas per tu marinuar me te gjitha erzat e permenduara. Mund t’I lem rreth nje ore per t’i marinuar.
 3. Pasi ka kaluar ora, vendosim tiganin si zgare ne zjarr te ngrohet dhe fillojme me pergatitjen e kebabeve.
 4. Presim te gjitha perimet dhe me rradhe fillojme i vendosim ne shkopinj duke alternuar specin e kuq, pulen specin e verdhe, pulen dhe qepen.
   
  I gatuajme pa shtuar me vaj ne tigan per rreth 10 minuta.

Be the first to post a review

You must be logged in to review

Top