Gjoks pule i mbushur me spinaqFeatured

Category: 
Easy
Fairly cheap

Ingredients

For 6 Person(s)

Gjoks pule me spinaq

 • 1 filxhan me djathe te grire imtesisht
 • 1 filxhan me djathe parmixhan
 • 0.25 luge caji kripe
 • 0.25 luge caji puder hudhre
 • 0.25 luge caji piper i zi
 • spinaq i grire
 • 1 veze
 • 6 cope gjoks pule
 • 0.5 filxhan vere e bardhe

Gjoks pule i mbushur me spinaq Directions

 1. Për të përgatitur mbushjen përzieni 7 përbërësit e parë. Ngrohini në temperaturën 350 gradë. Ndajini copat e mishit të pulës në dy pjesë dhe hidhni në mes të masën e përgatitur. Mbështillini, spërkatini me verë dhe mbështillini me letër kuzhine.
 2. Vërini të piqen në temperaturën 350 gradë për 30 min duke i spërkatur herë pas here copat e mishit me verë. Këshillohet që të spërkatet dhe pjata ku do të serviret mishi me pak verë.
 3. Ju befte mire !

Be the first to post a review

You must be logged in to review

Top