Antipasta (23 recipes)

Antipasta Recipes

Featured
Acuge dhe karkaleca te marinuara

Acuge dhe karkaleca te marinuara

0
Category:  Antipasta

Ingredients:
1 kg Acuge, 1 kg Karkaleca, 2 gota uji Vaj Ulliri, 2 kokrra Limoni, 4 luge gjelle Uthull, 2 tufa Majdanoz, 1 aq sa duhet Kripe, piper, spec djekes

Preparation time: 30m
Waiting time: 4h
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Asparag te mbeshtjelle me pete sfoliat

Asparag te mbeshtjelle me pete sfoliat

0
Category:  Antipasta

Ingredients:
2 pete sfoliat, 1 kg asparag (shparg), pak kripe, pak fara lulekuqe, 1 te verdhe veze

Preparation time: 15m
Cooking time: 10m
Difficulty: Easy
Cost: Cheap

Featured
Byrek me angjinare

Byrek me angjinare

0
Category:  Antipasta, Brumëra

Ingredients:
2 pete speciale, 1 qepe te kuqe, 400 gr angjinare, 200 gr djathe te tymosur, 60 gr djathe parmixhan te grire, 1 veze, pak kripe, pak piper, pak vaj ulliri, 1 pako shafran pluhur, 1 thelpi hudher

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
KREPA

KREPA

0
Category:  Antipasta, Pjata e pare, Brumëra, Finger Food

Ingredients:
3 kokra Veze, 250 gr Miell, 0.5 liter Qumesht, 40 gr Gjalp, 1 pak Kripe

Preparation time: 5m
Cooking time: 5m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Krepa me Nutella dhe Luleshtrydhe

Krepa me Nutella dhe Luleshtrydhe

0
Category:  Antipasta, Pjata e pare, Brumëra, Finger Food

Ingredients:
250 gr Nutella, 300 gr Luleshtrydhe

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Krepa te kripur

Krepa te kripur

0
Category:  Antipasta, Pjata e pare, Brumëra, Finger Food

Ingredients:
250 gr Filadelfia, 1 cope Fileto Pule (ose gjoks pule), 4 cope Kerpudha te fresketa, 1 kokerr Dardhe, 2 duar Arra

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Kunguj me domate e mocarela

Kunguj me domate e mocarela

0
Category:  Antipasta

Ingredients:
3 kunguj te rrumbullaket, 200 gr djathe mocarela, 100 gr salce domate per pica, pak kripe, pak piper , pak rigon, disa gjethe borzilok i fresket , pak vaj ulliri

Preparation time: 10m
Cooking time: 10m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Kunguj te skuqur

Kunguj te skuqur

0
Category:  Antipasta

Ingredients:
4 kunguj, pak kripe, 1 luge gjelle miell, pak vaj per skuqje

Preparation time: 15m
Cooking time: 15m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Perime ne avull

Perime ne avull

0
Category:  Antipasta

Ingredients:
2 patate, 2 karrota, 150 gr lulelaker te bardhe, 150 gr brokoli, pak kripe, vaj ulliri, 1 dege rozmarine

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Perime te zjera

Perime te zjera

0
Category:  Antipasta, Pjata e pare

Ingredients:
200 gr Patate, 200 gr Kunguj, 200 gr Karrota, 200 gr Lulelaker, 200 gr Brokoli, 1 koker Leng Limoni, 1 aq sa duhet Uje, Kripe, Piper, , 1 cope Koncentrate Pule

Preparation time: 15m
Cooking time: 25m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap