Chicken rollsFeatured

Category: 
Super easy
Cheap
Preparation time
Cooking time

Ingredients

For 4 Person(s)

Chicken rolls

 • 4 cope Pite
 • 8 cope Gjethe Sallate
 • 3 kokra domate
 • 2 cope Fileto Pule
 • 1 aq sa duhet kripe

Chicken rolls Directions

 1. Fillojme duke gatuar fileton e pules, me mire nese e kemi marinuar, sikur jua kemi mesuar ne receten e javes se kaluar per diten e hene.
 2. Filetoja e pules gatuhet shume shpejt, mjafton 5 minuta ne secilin krahe.
  Pasi kemi gatuar filetot, marrin pitet dhe fillojme ti mbushim.
 3. Ne fillim shtojme sallaten, fileton e prere ne shirita te vegjel, domaten, i hedhim pak kripe, piper dhe vaj ulliri per shije dhe fillojme i rrotullojme.
 4. Kujdes mbushja nuk duhet te perqendrohet vetem ne nje vend

Be the first to post a review

You must be logged in to review

Top