Fileto Salmoni ne shtrat Njokish dhe SpinaqiFeatured

Category: 

Fillojme duke zjere njokit ne uje te valur me kripe dhe nderkohe ne nje tigane si zgare gatuajme filetot e salmonit.

Mjaftojne disa minuta per cdo ane qe gatuhen filetot e salmonit.

Skuqim spinaqin e bere copa copa, me pak gjalp dhe thelpinjt e hurdheres te cilat i heqim pasi te jene skuqur.

Pasi eshte gatuar spinaqi e perzjejme me njokit.

Tani ka ardhur moment te pergatisim salcen dhe te pergatisim pjaten.

Ne nje tas te vogel perzjejme salcen e sojes, salcen Worcestershire, lengun e portokallit te kuq, pak kripe dhe vaj ulliri.

Fairly difficult
Fairly expensive
Preparation time
Cooking time

Ingredients

For 4 Person(s)

Fileto Salmoni ne shtrat njokish dhe spinaqi

 • 4 Fileto Salmon
 • 400 gr Njoki
 • 400 gr Spinaq
 • 1 thelpi Hurdher
 • 1 Koker Portokall te kuq
 • 1 Luge kafeje Salce Soje
 • 1 Luge kafeje Salce Worcestershire

Fileto Salmoni ne shtrat Njokish dhe Spinaqi Directions

  Be the first to post a review

  You must be logged in to review

  Top