Gjelle me BizeleFeatured

Category: 
Easy
Cheap
Preparation time
Cooking time

Ingredients

For 4 Person(s)

Gjelle me Bizele

  • 0.5 kg Mish vici me copa
  • 500 gr Bizele
  • 1.5 kokerr Qepe
  • 1 tufe Majdanoz
  • 1 aq sa duhet Kripe, Piper

Gjelle me Bizele Directions

  1. Skuqimi mishin pak ne te gjitha anet me gjalpin shtojme qepen e grire ,e trazojme dhe pak me vone shtojme domatet e grira ose 2 luge salce, krip,piper dhe uje sa te mbulohen copat e mishit dhe i lejm te ziej per 20 minuta, Shtojme bizelet, pataten dhe mardanozin e grire.
  2. E ulim pak zjarrin dhe e lejme te zieje deri sa gjella te mbetet me pak leng. ose e vejm ne tenxhere presioni ku e lejm vetem 20 minuta

Be the first to post a review

You must be logged in to review

Top