Mëngjesi (3 recipes)

Mëngjesi Recipes

Featured
Mëngjes i shpejtë francez

Mëngjes i shpejtë francez

0
Category:  Mëngjesi

Ingredients:
2 feta buke te bardhe, 1 veze, 1 molle, 2 luge sheqer pluhur, gjalpe, kanelle

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Omletë me brokul, proshutë dhe djath

Omletë me brokul, proshutë dhe djath

0
Category:  Mëngjesi

Ingredients:
2 veze te medha, 1 luge uje, kripe me maja gishtash , 1 luge gjalp, 0.5 e filxhanit djath i bluar , 0.5 filxhani proshute te grimcuar

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Torte 7 vazot me agrume

Torte 7 vazot me agrume

0
Category:  Mëngjesi, Embelsira

Ingredients:
125 gr Kos, 1 vazo Miell Patatesh, 16 gr Maja ne pluhur, 1 aq sa duhet Kripe, 2 vazo Sheqer, 1 vazo Vaj luledielli, 1 koker Lekuren e nje Limoni, 2 vazo Miell 00, 4 kokrra Veze 3 te plota + 1 e verdhe, 1 Koker Lekuren e nje Portokalli

Preparation time: 20m
Cooking time: 40m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap