Sallata (12 recipes)

Sallata Recipes

Featured
Sallate e ftohtë me karkaleca e avokado

Sallate e ftohtë me karkaleca e avokado

0
Category:  Sallata

Ingredients:
2 avokado, 300 gr karkaleca te qeruar, 300 gr domate qershi, 100 gr miser i zier, 0.5 qepe e kuqe, pak borzilok, pak majdanoz, pak kripe e piper, gjysme limoni (lengu), 1 luge majoneze (me deshire)

Preparation time: 10m
Cooking time: 5m
Difficulty: Super easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Sallate me karrota te fresketa

Sallate me karrota te fresketa

0
Category:  Sallata

Ingredients:
500 gr karrota, 4 thelpinj hudhra, 2 luge vaj, 0.5 filxhan majoneze, pak piper dhe kripe

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Sallate me kastraveca , pjeper dhe djathe te bardhe

Sallate me kastraveca , pjeper dhe djathe te bardhe

0
Category:  Sallata

Ingredients:
1 luge caji lekure e renduar limoni, 2 luge caji leng limoni, 0.5 luge caji piper i zi , 0.13 luge caji krip, 2 luge vaj ulliri , 0.5 kg pjeper i prere ne kubike, 340 gr kastraveca te prere ne kubike ose ne feta, 1 luge nenexhik i fresket, 112 gr djathe i bardhe i grire

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Sallate me laker te bardhe e kuqe

Sallate me laker te bardhe e kuqe

0
Category:  Antipasta, Sallata

Ingredients:
200 gr Laker e Bardhe, 200 gr Laker e Kuqe, 2 cope Karrota, 1 aq sa duhet Kripe, Vaj Ulliri, Leng Limoni

Preparation time: 10m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Sallate me Luleshtrydhe

Sallate me Luleshtrydhe

0
Category:  Sallata

Ingredients:
200 gr Spinaq, 200 gr Rukola, 10 Kokrra Pomodorini, 10 Kokrra Luleshtrydhe, 1 aq sa duhet Kripe, Piper, Vaj ulliri , 1 koker Limon

Preparation time: 10m
Difficulty: Super easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Sallate me Luleshtrydhe

Sallate me Luleshtrydhe

0
Category:  Antipasta, Sallata

Ingredients:
200 gr Rukola, 200 gr Spinaq, 10 kokrra Luleshtrydhe, 10 kokrra Pomodorini, 1 aq sa duhet Kripe, vaj, Limon

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Sallatë me oktapod dhe patate

Sallatë me oktapod dhe patate

0
Category:  Sallata

Ingredients:
500 gr oktapod, 1 presh, 20 kokrra kaperi, 1 dege selino, 2 patate, 2 speca te embel, 1 karrote, 3 luge vaj ulliri, kripe, piper

Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Sallate Miks

Sallate Miks

0
Category:  Sallata

Ingredients:
300 gr Sallate Jeshile, 10 kokrra Pomodorini, 1 koker Qepe, 2 cope Kastravec, 0.5 kokerr Limon , 1 aq sa duhet Kripe dhe vaj

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Sallate mikse me domate te vogla

Sallate mikse me domate te vogla

0
Category:  Sallata

Ingredients:
400 gr sallate mikse (marule,radhiqe ,etj.), 200 gr domate te vogla, 1 karote, 2 luge gjelle vaj ulliri , pak leng limoni, pak kripe, pak piper, pak uthull aromatike

Preparation time: 15m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Sallate Rukola dhe Bizele

Sallate Rukola dhe Bizele

0
Category:  Antipasta, Sallata

Ingredients:
400 gr Sallate jeshile, 100 gr Rukola, 200 gr Bizele, 4 kokrra Rrepa, 1 koker Limon, 1 aq sa duhet Kripe dhe vaj

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap