Sallate me kastraveca , pjeper dhe djathe te bardheFeatured

Category: 
Super easy
Cheap

Ingredients

For 4 Person(s)

Sallate

 • 1 luge caji lekure e renduar limoni
 • 2 luge caji leng limoni
 • 0.5 luge caji piper i zi
 • 0.13 luge caji krip
 • 2 luge vaj ulliri
 • 0.5 kg pjeper i prere ne kubike
 • 340 gr kastraveca te prere ne kubike ose ne feta
 • 1 luge nenexhik i fresket
 • 112 gr djathe i bardhe i grire

Sallate me kastraveca , pjeper dhe djathe te bardhe Directions

 1. Hedhim lekuren, lengun e limonit, kripen, piperin ne nje tas te madh dhe i perziejme mire. Duke vazhduar perzirjen, hedhim vajin e ullirit pak e nga pak derisa te na bashkohet mire masa.
 2. Shtojme kastravecat, pjeprin dhe nenexhikun dhe e perziejme. E vendosim tasin ne frigorifer per te pakten 1 ore. Me ndihmen e nje luge me vrima e heqim sallaten nga tasi dhe e vendosim ne nje pijate per servirje duke lene lengun ne tas. Sperkasim me djathin e thermuar dhe e servirim sallaten.
 3. Ju befte mire !

Be the first to post a review

You must be logged in to review

Top