Fileto peshkuFeatured

Category: 
Super easy
Cheap
Preparation time
Cooking time

Ingredients

For 4 Person(s)

Fileto Peshku

  • 700 gr Fileto Levreku
  • 2 Kokrra Veze
  • 5 luge gjelle Vaj Luledielli

Fileto peshku Directions

  1. Fillojme me pastrimin dhe larjen e peshkut.
  2. Me pas e filetojme duke I hequr edhe te gjitha halat.
  3. I kriposim dhe I hedhim piper dhe I lem per rreth nje ore te marri kripen.
    Pastaj I kalojme te 4 filetot ne miell, me pas ne veze dhe ne fund ne buken e thekur te grire.
  4. Vendosim tiganin ne zjarr dhe vetem pas te jete nxehur vaji I vendosim fileton per tu skuqur.
  5. Do tu duhet vetem disa minuta qe te behen kerce sic duhet, te verdha dhe te shijshme.

Be the first to post a review

You must be logged in to review

Top