Gati.me - Receta gatimi ne cast


Browse by category


Discover our most appreciated recipes!


Featured
Sallate me makarona, domate, ullinj, speca dhe borzilok

Sallate me makarona, domate, ullinj, speca dhe borzilok

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
500 gr Pasta Farfale, 2 kokrra Domate, 2 cope Speca, 10 kokrra Ullinj, 1 tufe Borzilok, 1 aq sa duhet Kripe, Vaj ulliri dhe Piper

Preparation time: 10m
Cooking time: 10m
Waiting time: 1h
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Akullore - Pak Kalori

Akullore - Pak Kalori

0
Category:  Embelsira

Ingredients:
3 cope Banane, 2 luge gjelle Gjalp Kikiriku, 3 luge gjelle Kakao jo e embel

Preparation time: 15m
Waiting time: 2h
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Biskota me arra dhe mjalte

Biskota me arra dhe mjalte

0
Category:  Embelsira

Ingredients:
3.5 Filxhan caji Miell, 0.5 Filxhan Gjalp, 0.5 Filxhan Margarine, 5 Luge gjelle Mjalt, 1 Filxhan Shqer, 1 Luge kafeje Sode, 2 Luge gjelle Arra

Preparation time: 35m
Cooking time: 20m
Waiting time: 1d
Difficulty: Easy
Cost: Cheap

Featured
Kek me Pjeshke

Kek me Pjeshke

0
Category:  Embelsira

Ingredients:
1 Filxhan caji Miell, 2 Filxhan caji Sheqer, 1 Filxhan caji Komposto, 1 Filxhan caji Qumesht, 1 Luge kafeje Sode, 1 Filxhan caji Arra, 6 Cope Veze

Preparation time: 20m
Cooking time: 20m
Difficulty: Easy
Cost: Fairly cheap

Featured
Risoto me fruta deti

Risoto me fruta deti

0
Category:  Pjata e pare
Italian

Ingredients:
1 Liter Leng i pergatitur peshku, 1 Gote Vere e Bardhe, 400 Gr Oriz, 200 Gr Karkaleca, 400 Gr Midhje, 400 Gr Vongole, 400 Gr Kallamar, 1 Luge gjelle Majdanoz, 1 Thelb Hurdher, 1 Kokerr Qepe, 1 Dege Selino, 1 Aq sa duhet Vaj Ulliri, Kripe, Piper

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Gjelle me Bizele

Gjelle me Bizele

0
Category:  Pjata e pare

Ingredients:
0.5 kg Mish vici me copa, 500 gr Bizele, 1.5 kokerr Qepe, 1 tufe Majdanoz, 1 aq sa duhet Kripe, Piper

Preparation time: 15m
Cooking time: 20m
Difficulty: Easy
Cost: Cheap

Featured
Puding me fara Kia, luleshtrydhe dhe çokollatë

Puding me fara Kia, luleshtrydhe dhe çokollatë

0
Category:  Embelsira

Ingredients:
120 gr Luleshtrydhe, 2 luge Kos, 1 maje luge Vanilje Pluhur, 0.5 filxhan Fara Kia, 2 luge Cokollate e grire

Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Limonadë Qershie me Lime

Limonadë Qershie me Lime

0
Category:  Embelsira

Ingredients:
1 liter Uje, 0.33 filxhan Pure Qershie, 2 kokrra Lime, 1 filxhan Qershi te ngrira, 0.25 filxhan Shurup panje, 2 luge gjelle Fara Kia

Preparation time: 15m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Proshute, Fik i fresket te gjitha ne nje Sandwich

Proshute, Fik i fresket te gjitha ne nje Sandwich

0
Category:  Finger Food
Mediteranean

Ingredients:
4 Luge Mustarde, 8 Feta Buke, 1 Filxhan Rukola, 2 Feta Proshut, 2 Feta Parmigiano Regiano, 8 Kokrra Fiq, 2 Luge Recel

Preparation time: 10m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap

Featured
Caesar Salad Bagels

Caesar Salad Bagels

0
Category:  Finger Food
American

Ingredients:
3 Luge Salce Sallate Caesar, 2 Cope Bagels, 0.5 Luge kafeje Piper i zi, 2 Feta Qepe e kuqe, 1 Filxhan Sallate jeshile, 0.5 Filxhan Parmigiano Reggiano

Preparation time: 10m
Difficulty: Super easy
Cost: Cheap